Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás - Félek az eséstől....

Lovaglás - Félek az eséstől. Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el lovagolni, futószáron. Kb 8 alkalmon vagyok túl. Imádom, mikor befejezem, mindig olyan pozitív érzéssel indulok haza. De az eséstől való félelmem nem tudom legyőzni. Tudom, h előbb-utóbb megtörténik, de mégis megvan bennem a para. Hogyan győzhetném le?

Kinek milyen tapasztalata van az eséssel kapcsolatban. Ha lehet, mire kell odafigyelni?


2011. máj. 1. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én már 6 éve lovagolok, és még nem estem. De ne aggódj, mert ha le is esel, akkor sem lesz nagy baj, ha van védőfelszerelésed! Legyőzni csak te tudod, ha mondod mindig magadnak, hogy nem kell félnem. Ha az oktatód is nagyon vigyáz rád, akkor meg kevés az esélye hogy leesel. Arra figyelj oda, hogy mindig tartsd be amit az oktatód tanácsol, és ha aló elkezd bakolni, vagy vágtázni, erősen kapaszkodj a nyeregbe és nem lesz baj. Az oktatód majd segít neked esetleg ha bakolás történne. Később meg meg fogod tanulni, hogy egyedül is tudj bánni az ideges lóval.

Most ne aggódj, csak koncentrálj a lovaglás tanulására, és az oktatód segíteni fog! Ne aggódj, merta lovak megérzik, és attól lesz a baj!! :)


Sok sikert!!


U.i.:(Ja ha van még kérdésed írhatsz nekem: lang.vikus@gmail.com)

2011. máj. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%
Én régen lovagoltam és estem is. Nem nagy cucc ha van rajtad védőfelszerelés. Én miután felálltam csak röhögtem.:DD Elég vicces volt.. Amúgy én azért estem le mert a ló gödörbe lépett és megugrott. Ahol leestem ott homokos volt a pálya és az is tompított. Ha elkezd vágtatni akkor a legfontosabb hogy kapaszkodj és NE DŐLJ ELŐRE! Azzal csak arra invitálod hogy legyen gyorsabb. De ha jó az oktatód ezt biztos elmondja majd. :))
2011. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kobakom van csak, nem tudom, elég e, mint védőfelszerelés. :)Az volt az első és legfontosabb, amit beszereztem.
2011. máj. 1. 18:51
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne félj az eséstől ne járjon az eszedbe mert nem tudsz odakoncentrálni. ha meg erősen fókuszálsz az esésel való félelmedre,bizony befog következni. lazán engedd el magad és figyelj az oktatódra. én 7x estem abból 2 súlyosabb volt. :))
2011. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Ha meg tanulsz esni, nem fogsz félni tőle. Lehet hülyeségnek hangzik, de nem az, sőt ezzel kéne kezdeni a lovasoktatást. Pl kezd úgy, hogy felállsz egy kerti padra és leesel róla, tökmindegy hogy érkezel, csak ne a lábadra. Törekedj arra, hogy gurulva érkezz. Lehet lesz egy két lila folt, de belefér. Beszéld meg az oktatóddal, hogy ugyanezt megtehesd lóhátról szőrén először állásban, majd lépésben, ha elég bátor vagy akkor ügetésben is.

Ha leestél és vissza tudsz ülni, akkor mindenképpen tedd meg. Nem kell félni tőle. Ha necces a helyzet először mindig a kengyelből bújj ki.

Ha nagyon parás vagy vegyél "teknőspáncélt" vagyis gerincvédőt.

2011. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
foly. az előző hozzászólohoz kapcsolatos,h ha netán megied és beugrik vágtába próbál 'menekülni' ne dőlj előre,deh neh is hagyd,h vigyen a messzi világba olyankor bátorság elő és fűrészelni a száját mert ha csak simán húzod NEM FOG MEGÁLLNI !! :)
2011. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Ha megindul a ló a legegyszerűbb körre fordítva megállítani. Szájfűrészeléssel sem biztos, hogy megáll, de körön nem tud olyan gyorsan vágtázni, és minél kisebb a kör annál lassabb lesz, így fel tudod majd venni.

Egyébként én is annak a híve vagyok, hogy ha az ember megtanul esni, nem fog félni, mert rájön, hogy az esés abszolút nem egy nagy kunszt. HA összegömbölyödsz és próbálsz minél messzebb kerülni a lótól eséskor, akkor nem lehet baj. Biztonsági kengyellel érdemes lovagolni ,mert nem ragad bele a lábad, és nem húz majd a ló maga után.

De ha figyelsz az oktatódra, nem fogsz leesni. Ha pedig leesel, akkor ülj vissza rögtön, mert különben sosem ülsz vissza, annyira megijedsz.

2011. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
szájfűrészelés helyett olyan helyre járj ahol képzett nyugodt lovak vannak és jó oktató, ez adja a legnagyobb biztonságot.Hiába a sok védőfelszerelés ha az edződ nem figyel rád vagy túl gyorsan akar haladni az oktatásban.
2011. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Stupek Szabina válasza:
57%
Háát...Én velem még nem történt meg, nem is lovagolok gyakran ,csak nyáron, de egy barátnőm rendszeresen jár...Ő neki a ló vágta közben hirtelen "lefékezett" barátnőm leesett, és a ló átment rajta...Az volt a szerencséje, hogy kobak, és triplán párnázott mellény volt rajta de még így is Zúzódott a bordája... most is versenyekre jár azzal a lóval, ne félj az eséstől, csak legyen rajtad kobak, esetleg mellény az a fő, hogy az elővigyázatosság kell! (Bocsi ha rád ijesztettem )Erre készülni kell lelkileg!És csak akkor győzheted le, ha már megtörtént !
2011. máj. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Az eséstől nem kell félni, ez ezzel jár. Meg kell tanulni jól esni.

És mint tudjuk - az az igazi lovas, aki esik is.:)

2011. máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!