Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érhetem el a támaszkodá...

Hogyan érhetem el a támaszkodást a lovamnál?

Figyelt kérdés
Nem saját, egy iskolaló az oktatóval pedig nem nagyon iskolázunk. Szeretném, hogy minél tökéletesebben támaszkodjon és elengedett legyen. Milyen gyakorlatokat végezzek vele? Milyen segítségeket ajánlotok?
2011. máj. 3. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a baj az iskolalovaknál, hogy amit te elérsz kemény munkával, felül egy másik lovas és porrá rombolja. Vagyis előre lépsz egyet és kettőt vissza. :S
2011. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne próbálkozz... ebből nem lesz semmi! Ráül egy másik lovas és vége..
2011. máj. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mostanában azt a lovat csak én lovagolom. Néha ülnek rá mások de ált. futószáron. Úgyhogy most egy darabig tudok vele dolgozni. Most heti 4-szer 5-ször lovagolom de sose támaszkodik ill. néha- néha, pedig ugráshoz elengedhetetlen. Most kezdtem el vele újra ugrani, eddig csak lelovagoltam meg néha gyakoroltam a hajlításokat mivel csikója van.
2011. máj. 3. 20:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez minden lónál más. Az enyémnél elég pl a hajtó csizma és a kitartó kéz.

De az elején sztem dolgozz nagykörön, és azon belül csinálj lovardai alakzatokat.

Gyakorold a külső, belső állítást.

Csinálhatod azt is,hogy rövid falon visszaveszed az ügetés tempóját, leülsz tanügetésbe, hosszú falon pedig ismét könnyű ügetés, és fokozod az iramot, hogy nyújtson.


De mindenképp a hajlítások a legfontosabbak.

2011. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a féllovardát,sok kiskör,nyolcasok a legjobbak az ijen hajlításokra ill a kigyóvonal !! ha jó az oktatód elfogja tudni magyarázni,h épp melyik szár tart ki és mejikkel hajlítod stb... :)
2011. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
először álljban próbált elengedtetni, szár megtart, és mikor enged, engedsz. ugyanígy lépésben és ügetésben is, miközben a csizma előrehajt, így össze tudod lovagolni. fontos a csizma, mert ha csak behúzod a fejét, attól még a hátulja nem fog megfelelően dolgozni. a másik, nagyon jó gyakorlat, hogy lépésben addog rövidíted, amíg majdnem megáll, de mielőtt megtenné, megyint megnyújtod a lépést. figyelj, hogy a szár ne löttyenjen meg. ezzel a gyakorlattal nagyon jól fel lehet igazítani, én nagyon szeretem :)
2011. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szombaton ki is próbáljuk ha rá lóra tudok ülni:)
2011. máj. 5. 22:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!