Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lenne érdemes felszerelé...

Mikor lenne érdemes felszerelést venni és mit?

Figyelt kérdés
Túl vagyok egy-két lovaglóórán, és még eléggé kezdő vagyok, tehát néha még csúszkálok a nyeregben ügetéskor, és ilyenkor nagyon kidörzsölődik a lábam. Érdemes lenne venni egy lábszárvédőt? És mi a helyzet a lovaglónadrággal?
2011. máj. 6. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes. Ha rendszeresen, hetente több alkalommal is veszel órákat, minél előbb szerezz be egy lovaglónadrágot, ugyanis a sima szabadidős mackónadrág hosszú távon (de még rövidebb távon is) alkalmatlan a lovagláshoz pontosan amiatt, amit te magad is írtál; kidörzsöli a lábadat.

A lovaglónadrágokat direkt úgy szabják meg, hogy a térd résznél vastagabb legyen az anyag, így nem is kopik el olyan hamar, és a lábadnak is sokkal kényelmesebb lesz. Plusz a mozgásban sem akadályoz, nem akad be állandóan ide-oda, és nem lobog utánad egy gyorsabb jármódnál, mert az anyag eléggé testhez simuló. :)

2011. máj. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lovaglónadrágot használtan 2-3 ezert is kapsz újonnan 8-10 ezer az alsó árkategória,lábszárvédőt is vehetsz használtat, vagy újat is az új olyan 5000Ft körül van.

Ha folytatni akarod a lovaglást, érdemes mindkettőt beszerezned.

2011. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-3 ezerért? Te hol vetted? Én amikkel eddig találkoztoma olyan 10 körül mozogtak... Lábszárvédőt meg újonnan 7 ezerért találtam legolcsóbban.
2011. máj. 6. 10:32
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaaa... Most már értem, csak nem volt vili. szóval használtan 2-3 ezer, újonnan pedig 8-10. Oké, elnézést félreolvastam.
2011. máj. 6. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:
a decathlonban elég olcsók a felszerelések, oda érdemes benézned (azt hiszem 4000 egy nadrág)
2011. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A decathlonosak mennyire tartósak?
2011. máj. 6. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én is a Decathlonban vettem a lovaglónadrágomat, nekem eddig nem volt vele gondom, pedig már lassan 1 éve megvan.

Ha csak heti 2-3 alkalommal lovagolsz, akkor teljesen megfelelő a decathlonos nadrág is, nem fog elkopni. Ha meg ennél gyakrabban jársz ki, az minden nadrágot hamar elnyűne, nem csak a decathlonost! :D Szóval én azt javaslom, bátran vegyetek onnan, nekem eddig jó tapasztalataim voltak. :) Bár a Decathlonnal azért vigyázni kell, mert nem minden ott vásárolható cucc jó minőségű. Volt már onnan pl nyeregalátétem, amivel évekig nem volt problémám, de volt olyan is, ami alig 2 hónap után már rojtosodott...

2011. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz a minőségük. Az én nadrágom is már 2 éve megvan (igaz, csak hetente járok). Véleményem szerint kezdőként nem érdemes méregdrága, márkás cuccokat venni. Ismerek olyat, aki minden létező felszerelést megvett, majd pár hónap után pénzügyi gondok miatt nem tudta folytatni a lovaglást, és most nem tud mit kezdeni velük :)
2011. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anno 8 éve 8 ezerért vettem egy KÁRÓ nadrágot, elég gyakran használom és meg sincs kopva. Ismi egy éve vett egy Tattinit és már ki van kopva, sőt egy helyen ki is lyukadt.

Decatlonban van 4000ért nadrág, eleinte jó lesz, de idővel érdemesebb egy jobb nadrágra beruházni.

2011. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 marcipanfelho ***** válasza:
Fontos hogy legyen felszerelésed, még ha ritkán is jársz mert sokkal kényelmesebb az erre a célra kialakított ruhákban lovagolni mint farmerban pl. :) nekem is a Decathlonból vannak nadrágaim, a legrégebbi 4 éves lehet és őszintén semmi baja :D épp hogy kicsit ki van kopva, pedig hetente 1x használtam, volt h naponta is nyáron :) nekem onnan van kobakom is, ami szintén fontos, mert abból saját méret kell és a kölcsön kapott nem biztos h jó. Cipőm is onnan van, kb 3 éves lehet, mára már kicsit kiszakadt de bírja még :) a lábszárvédő meg tökéletes állapotba van, az is 3 éves mert együtt vettük. Én csak ajánlani tudom a decathlont mert viszonylag olcsó de jó minőségű!
2011. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!