Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor tanultatok meg ügetni?

Mikor tanultatok meg ügetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma volt az első lovaglóórám, és a tornagyakorlatok után megpróbáltuk az ügetést is :) Először csak pattogtam, de aztán belejöttem. Úgy ahogy :P Már nagyon várom, hogy megint lovagoljak. Ti mennyi idő után tudtatok tökéletesen ügetni?


2011. máj. 8. 19:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hát ha minden nap gyakorolsz egy-két hétig.
2011. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én az 1. alkalommal már tökéletesen ügettem 8 éves koromba...:)
2011. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 8. 19:44
 4/13 A kérdező kommentje:
Másodiknak: Ügyes vagy :))
2011. máj. 8. 19:44
 5/13 anonim ***** válasza:

na jó a tanügetésbe még most is pattogok néha ...

pedig 12 éves vagyok de szerintem az normális ha az első alkalommal még nem megy olyan szépen, mintha díjlovaglóra készülnél. (nekem se olyan volt)

és am lehet, én is pattogtam kicsit, de régen volt már :)

( előző vok)

2011. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj...szerintem nem lehet megtanulni:DD

Úgy értem mindig van mit rajta szerintem:))

De én már úgy ahogy belejöttem.A múlt nyáron kezdtem(a télen nem tudtam lovazni mert nincs fedett pálya:(),de már úgy ahogy visszaszoktam.:)És egész jól megy.

12/L

2011. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

lol... szerintem azért az ügetés tanulását abba lehet 1x hagyni, de kb 5 év után :)

2. vok, ha kiszámolod, 4 éve lovaglok... de mostmár igaziból tudom csak néha elkalandozom és akk nem csinálom jól a tanügetést mer azt ugye ugy kell, hogy teljesen a fenekedre ülsz és nem előre. nekem ezzel voltak gondjaim, mindig előredőltem :9

2011. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az attól függ mennyiszer jársz lovagolni. én csak péntek,szombat jártam 3 hét és tudtam könnyű ügetni. tanügetés nem tudom hogyan deh nekem sose volt belőle bajom,könnyedén mozgott a csipőm így nagyobb mozgású lovakat is kiültem :)
2011. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én már 10 éve lovagolok, de emlékszem az elején az ügetés kicsit szenvedős volt.

Kb 2 hét volt mire normálisan megtanultam ügetni, de ez úgy két hét, hogy egy nyáron mindennap kijártam. Első héten csak kengyel nélkül mehettem tanügetésben és könnyű ügetésben is, ezután kaptam csak kengyelt. Olyan kínzó izomlázam volt, hogy menni alig bírtam, de az oktatóm ragaszkodott, hogy üljek fel másnap is.

2011. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is 10 éve lovagolok már, és tök furcsa, nem is emlékszem, mennyi idő volt mire megtanultam ügetni. Azt tudom h az első 2 hétben mi voltizshevederen tanultunk, kéz nélkül meg minden, uh elsőre a tanügetés ment jobban, de hogy utána mennyit kellett még futószáron ügetnem azt nem tudom. Viszont minket mindig visszavettek úgy heti 1x futószárra korrigálni...

Nem aggódjatok az ügetést meg lehet tanulni tökéletesen, csak sok idő alatt alakulnak ki a dolgok. Észre sem veszitek és azon kapjátok magatokat, hogy nem kell a ló lapockájára pillantanotok azért, hogy meglessétek, helyes lábra ültök-e. A mozdulat meg a tartás olyan természetes lesz a végére, hogy nem is tudtok majd másképp ülni, csak helyesen :)

2011. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!