Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vehetném rá őket?

Hogyan vehetném rá őket?

Figyelt kérdés

8 éve lovagolok, csupán hobbi szinten, de nagyon szeretem. A suli mellett csak egy héten egyszer tudtam menni, de múlthéten részt vettem egy amatőr, háziversenyen (60 centi, kezdőugró) és előtte kellett járnom gyakorolni egy héten 2x,3x. Ott voltam a versenyen és szinte összeszorult a szívem, hogy majdnem mindenkinek van lova, csak nekem nincs. A lovardában is már amióta odajárok nagyon sokan kaptak lovat. Akik nem, azok is kapni fognak majd. Én úgy érzem sosem lesz. Egy időben mondták a szüleim, hogy kaphatok, de most 180°os fordulatot vettek és egyszerűen hallani sem akarnak róla. Pedig most végeztem, szeptembertől egyetemista lennék (ha összejön) akkor pedig több időm lenne, akár minden nap menni. Nem a pénzről van szó, hiszen annyi mást megengedhetünk magunknak úgyhogy lenne rá fedezet. Velem sincs nagy baj, megbízható vagyok, jók a jegyeim, mindig is jók voltak. Igazságtalannak érzem, hiszen a testvérem annyi mást megkapott, én pedig úgy vágyom egy saját lóra.

18/L


2011. máj. 9. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom h most így egyetem előtt vegyél lovat, mert ha normál suliidőben csak heti 1x, max 3x tudtál kijárni akkor egyetemmel együtt max 1x fogsz tudni. Márpedig egy lónak nem heti párszor hanem minden nap mozognia kell, minden nap ki kell járni hozzá!

Én is most megyek egyetemre, és még nem tudom, hogy fogom megoldani a lovaglást, mert nekem van lovam, és tiszta stresszben vagyok, hogy hogyan tudok majd minél többször kimenni hozzá és lovagolni.

Uh jobb volna egyetem után lovat venni, akkor már sokkal több időd lesz. :) ;)

2011. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha ez megnyugtat, én 14 éves korom óta versenyszerűen díjugratok, nem kis kategóriában, mégsincs saját lovam. Ha van a lovardában olyan ló, amit csak te lovagolsz, akkor teljesen olyan, mintha a sajátod lenne. Nekem is ilyen érzés, sajátomnak tekintem. És sajnos a lovat nem csak megvenni kell (egy komolyabb versenyló pedig nem 1-200ezer ft, hanem inkább 7-8-900ezer és attól felfelé), hanem bértartást meg minden egyebet neked kell fizetni, jobb helyeken 50ezer ft körül van csak a bértartás, plusz a kovács, plusz az állatorvos...gondolj bele ez mennyi pénz havonta. Megértem a szüleidet, ha nincs erre keretük.

21/L

2011. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1.: Az egyetem teljesen más mint a gimnázium. Nem kell minden napra készülni.

2.: Nem a pénzről van szó. Leírtam, ezt is. Nekem nem kell versenyló, én sosem fogok versenyezni, csak ilyen háziversenyeken maximum. Ha minden nap lemennék lovagolni 2000 ft lenne (vagy 2500 a terep). Egy hónap általánosságban 30 nap. A tartás ahová járok 30 ezer havonta. Ha minden nap mennék olcsóbban jönne ki egy saját ló.

2011. máj. 9. 15:12
 4/17 anonim ***** válasza:
Elhiheted az elsőnek, hogy az egyetem keményebb lesz, mint a középiskola. De majd meglátod, addig úgy sem hiszed el, míg nem jársz legalább fél évet, és nem leszel túl az első vizsgaidőszakon. Én is most végzek a főiskolán és nulla szabadidőm van kb. :)
2011. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát másoknak mégis megy. Megtudnám oldani a dolgot. Az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Ezt pedig nagyon akarom.
2011. máj. 9. 16:02
 6/17 anonim ***** válasza:

És mért is nem a pénz a gond? Az egyetem is igen komoly anyagi terhet jelent szülőknek, elhiheted. Na és persze a gazdasági helyzet se éppen a legfényesebb, fizetésemelést már ével óta nem kapnak az emberek, míg az árak növekednek...

De amúgy már felnőtt vagy, erre azt mondom, hogyha annyira kell ,akkor dolgozz, és vedd meg magadnak. Én is magamnak vettem annó a lovat huszon évesen.

2011. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hadd legyek már tisztában ÉN a saját családom anyagi helyzetével kérlek. :) Nem a pénz a gond, azért mert Apu már számtalanszor elmondta. Ő attól fél, hogy túl nagy elhivatottság és probléma. Arra számít, hogy egyszer csak abbahagyom és akkor mi lesz a lovammal.
2011. máj. 9. 16:22
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdezhetek valamit? Te azért tetted fel ezt a kérdést, hogy veszekedhess velünk, és meggyőzz minket a saját igazadról, vagy azért, hogy kikérd a véleményünket?

Ezt most nem bántásból mondom, de mindenki elmondta a véleményét, elmondtuk, hogy nem javasolt épp egyetem előtt lovat venni, elmondtuk azt is hogy miért, és ezzel kb megindokoltuk a szüleid döntését, vagyis feltételeztük, hogy ez - vagy ez is - áll a dolgok hátterében.

Mi nem tudjuk meggyőzni a szüleidet, és ha nem vesznek neked lovat, akkor sorry, így jártál, egyetem után magadnak kell megkeresned a pénzt.

2011. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ő attól fél, hogy túl nagy elhivatottság és probléma. Arra számít, hogy egyszer csak abbahagyom és akkor mi lesz a lovammal."

Már nem azért, de valszeg igaza van. Tehát volt ott egy megjegyzés, hogy menj el diákmunkára. Ha havi csak 10 napot dolgozol, az is 30k, egy év alatt megvan egy szerényebb ló ára. Viszont amit látom, ezt nagy ívben észre se vetted. Pedig ha úgy állnál oda, hogy: "fater, ha elmegyek melózni támogattok-e a lóvásárban?" akkor már is látná azt a bizonyos elhivatottságot. Nekem viszont jelenleg az jön le, hogy benned nincs elhivatottság, tenni nem akarsz a lóért, csak apuci vegye meg, mert neked az kell...

2011. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nah jó, itt ELVILEG a véleményünk kell leírnunk. Ha te már döntöttél akkor minek írtad ki?

Attól hogy a tesód mindent megkap az soha nem fog felérni egy ló árával.

A ló nem csak a megvételéből áll meg a tartásból hanem 100ezrek évente! Felszerelés, kovács, edzésnek is van ára hiába van lovad attól még van hova fejlődni, orvos egy oltás 10ezrek ha beteg 100ezer alatt hozzá se nyúlnak, és már nem is ott tartasz mintha csak eljárnál, ha valami történik veled/vizsga van lovagolni kell a lovad. Egyszerűbb abbahagyni ha csak kijárós vagy mint eladni ma már egy lovat.

Könnyű most még mert 18 vagy, de majd ha egyetemre jársz azt is a szülők fogják fizetni, meg a lovat is azt egy szülőnek se tudod beadni. Akármilyen helyzetben is van a család!!!! Gondolom nappalis leszel, mert akkor 10000% hogy nem lesz időd, főleg ha még utazol is. Az egyetem nappalin: lehet olcsó de reggel 7-től este 10-ig elfoglaltság. Ha levelező: akkor drága és mehetsz ám dolgozni mert egyszer úgyis azt mondják hogy igenis menj dolgozni, saját lakás, élj a saját pénzedből - mert ha dolgozol de attól még ők állnak mindent... lesz nemulass. Jön a nyár, menj el dolgozni, egyből máshogy hangzik hogy "Nah én is dolgozok amíg tudok és beleadok mindenen fillért"

Én saját magam mondtam a szüleimnek nemet a lóra. Lett volna lehetőség rá - egy ismerős kinőtt lovát adta volna ingyen - de tudtam hogy nem lenne rá elég időm, sőt egy baleset után nem hogy lovagolni de írni se állni nem tudtam 4hónapig.

Attól hogy sokan kapnak saját lovat a loviba még neked lehet egy bérlovad - csak te lovagolod, és olcsóbb is.

De ha eddig mondták amúgy hogy kaphatsz de most szó se eshet róla akkor van oka, csak lehet te nem tudsz róla vagy túl sokat hajtottad hogy szeretnél és megunták.

2011. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!