Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretitek a Bükkszentkereszti...

Szeretitek a Bükkszentkereszti Lovardát (Oroszkúti Lovastanya)?

Figyelt kérdés
Vélemények, tapasztalatok. (Milyenek a lovak, stb.) Lehet pályán is lovagolni?
2011. máj. 15. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Szia!

Én lovagoltam ott egy ideig, kb. 2 éve voltam utoljára. Pálya egyáltalán nincs, csak terep. Kezdőktől kezdve vállalnak mindenkit, bár ha kezdő vagy, akkor nem ajánlom, hogy itt akarj tanulni, mert az oktatás kb. a semmivel egyenlő. Nyilván ha kivisznek egyszerre 3-5 lovast, és elöl van a vezető, akkor nem nagyon tud figyelni+oktatni... Főleg, hogy 16-17 éves lányok viszik ki a lovasokat... Csak kedden, csütörtökön és vasárnap van rendes oktató, én nem csíptem a stílusát, elég parancsolóan oktat és csak akkor tanulsz valamit is, ha max 2-en mentek ki. Elég érdekes, hogy a kobak nem kötelező, főleg hogy terepre visznek ki... Pedig ez egy alap dolog lenne szerintem... A lovakról annyit, hogy van kb 3-4 ló, akik az odajáró 7-13 évesek 90%-ának nagy kedvencei, persze hogy lecsutakolják a "kedvencüket" a nagy szeretetben már luxus lenne ;) A többi ló meg kb le van sz*rva, mert nem kedvenc... Van néhány lovas, aki hajlandó leápolni a lovat, akin lovagol, de ez nem jellemző, a legtöbben CSAK lovagolni járnak ki, mintha egyéb nem is tartozna a dologhoz. Elég sokan járnak, főleg fiatalabbak (7-15 év), a társaság nem túl jó. A lovaglás elég futószalagos rendszerű, egyik leszáll, száll fel a következő, főleg nyáron, amikor tábor is van, a lovak túl vannak hajtva, pihenőnap nincs... A lovak elég automaták, fejből tudják, hogy az út melyik részén van ügetés, vágta, tehát elindulnak maguktól is, csak maradj fent a lovon, mert kb ennyire számíthatsz, amit megtanulsz. Ha már megy szabadon mindhárom jármód, akkor el lehet menni 1-2x, a táj szép, sok a vágtaszakasz, de amúgy nem jó hely,lestrapált iskolalovakkal. Ha tanulni szeretnél, akkor viszont felejtsd el....

2011. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 17. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Így igaz! Kezdő lovasokat kivisznek terepre kobak és rendes oktató nélkül. Anya életében először ült lovon, és így is kivitték. A lovakat már nem kell beugratni vágtába, ügetésbe, ha az elsőnek csak mondják hogy üget már a másik is elkezd. A lovak alapjába véve nyugodtak. Szóval, főleg ha kezdő vagy, válassz másikat.
2011. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!