Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet a lovat megtaníta...

Hogyan lehet a lovat megtanítani rá, hogy segítsen a lovasnak felülni rá?

Figyelt kérdés
Én alapból kis növésű vagyok.Bár el tudok minden lovat lovagolni,ha magas is,de nem tudok felszállni rá segítség nélkül,csak segítséggel.A kérdés erre vonatkozik,hogy ha a ló meghajol,vagy lefekszik akkor fel tud állni a lovassal?Meg lehet rá tanítani,hogy segítsen így a lovason?Akár a meghajlás is elég lenne.
2011. máj. 16. 09:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Neked nem lehet. Ezek alapvetően balesetveszélyes trükkök, aki ilyet csinál, attól minumum elvárás, hogy játszi könnyedséggel tudjon nyeregből ki-be ugrálni - nem az ellenkezőjére való.

Ha nem tudsz felszállni, leengeded a kengyelt, majd aztán a ló hátáról beállítod újra.

2011. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az idő igényes munka,ráadásul a kengyelt se tudom sose beállítani,még földről se,főleg ha a 157 cm-es magasságommal 180 cm-es lovat veszek...
2011. máj. 16. 11:05
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Akkor vigyél egy stokit. Vagy a kengyel leengedése. Más tippem nincs.

Ja, és terepen ne szállj le pisilni :)

2011. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
terepen csak menet közben szoktam leszállni:D emlékszem egyszer egy 180 cm-es lovat lovagoltam,de leestem róla,és nem bírtam visszaszállni
2011. máj. 16. 11:42
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

És minden lovat amit lovagolni akarsz előtte meg akarod tanítani meghajolni? Ne haragudj, előbb adod el cirkuszi lónak, mint hogy kezdeni tudnál vele valamit.

Miért nem lehet leengedni a kengyelt, ezt nem értem. Ráadásul ha teszem azt, terepen leesel akkor mit csinálsz? Hazasétálsz? Na neeee. Inkább tanuld meg kezelni a kengyelt, sokkal kevesebb idő, és nem kell cirkuszi mutatványozni a lóval.

Vagy szállj fel sámliról.

Egyébként meg lehet, a parellisek szokták meghajoltatni a lovakat, de nem nagyon terhelik őket azzal, hogy úgy ülnek rájuk. Ez nem nagyon lenne fair a lóval szemben. Még ő dolgozzon meg neked azért, hogy felszállhass? Ez egy kicsit paradox nem? :)

2011. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 MME ***** válasza:

Meg lehet, akár fekvésből is feláll veled. Én nem tudom sajnos, hogy hogyan, ne itt kérdezősködj, hanem szakembernél, igazi szakembernél.

Én meg a meghajolást nem ajánlom erre a célra...

Miért merül fel, hogy 180 centis lovad vegyél? Nem túl célszerű - nem terepbiztosak, magasan van a súlypontjuk, kevésbé terhelhetőek, és sokba kerül az etetésük...

Én 165 centi vagyok, és 155 cm marmagasságú lovakkal tökéletesen elvagyok. 180 centisre nekem is nehéz volt a felszállás. Egyébként biztonsági megfontolásból fel lehet készülni úgy, hogy egy 140-es ember is fel tud ülni kengyel és minden ilyen nélkül egy extrém magas lóra - edzés kérdése :)

2011. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg a suttogó című lovas filmnek a végét. Ott megcsinálját csak elég nehéz.
2011. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
el tudsz minden lovat lovagolni, de nem tudsz kengyelt állítani nyeregből? :O cseppet érdekes...
2011. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
meg milyen időigényes munka? 2 perc sincs, amúgy is nem értem, hogy hova sietnél....
2011. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

És mi lenne, ha nem 180 centis birodalmi lépegetőt vennél, hanem egy 160-as kisebb lovat. Ha hobbizni akarsz arra jó az is, amúgy is aránytalan a kis lovas és a túl nagy ló. Eleve nem is kezdenék olyan lóval, amit nem tudok egyedül maradéktalanul gondozni, felnyergelni. Ha nem tudsz földről kengyelt állítani, akkor hogyan éred el a hátát, hogy megpucold? Hogyan nyergeled fel?


Szerintem tanuld meg a normális lógondozást, utána majd nézhetsz magadnak olyan lovat, melyet egyedül is el tudsz látni.

2011. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!