Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb. mennyibe kerül a ló...

Kb. mennyibe kerül a ló eltartása egy hónapban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol. Bértartásban 20ezertől a csillagos égig bármennyi, plusz kovács, állatorvos (ami megint csak 5ezertől 100ezrekig terjedhet).

Otthon ha okosan csinálod a takarmány kijön 20-25ezerből. Plusz itt is a kovács, állatorvos, egyéb költségek.

2011. máj. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Kb. 40 ezer.
2011. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
szerintem a negyvenezer nagyon sok, akkor nem tartanánmak az emberek lovakat.
2011. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a 40.000 forint egy igényes tanyán egyáltalán nem drága. nálunk 65.000. és elég sokan tartanak. pénz kérdése. mindenhol másabb. van ahol olcsó deh nem is olyna a körülmény lehet pálya sincs van a drágább angol box,pályák,körkarámok stb...
2011. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk 15.000/hó.
2011. máj. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
persze,a versenylovak drágábbak, mert edzenek vele, illetve próbálják mindig a legjobb formáját hozni, de ha magának akar otthonra, csak hobbi célból, akkor csak a kajára kell költeni meg vízre.ő ápolja, lovagol rajta, esetlég még a kovács, néha némi plusz költség.
2011. máj. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

plusz még a felszerelés is...

Én most próbálok összeszedni egy lóra valót, innen-onnan használtan, és így is 50 körül járok, és még minimum egy 10-e lesz.

Ahogy én számolgattam, ismerősöktől kérdezgetve, kovács, oltások, féreghajtás, évi 100000 körül kb kijön.

Bértartásban meg a 40 már elég olcsó....

És akkor ugye nincs semmi gond, mert az még egy csomó pénz

2011. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

utolsónak:

jó persze kell felszerelés, de azt nem kell beleszámolni a havi tartásba,azt amúgyis egyszer kell megvenni aztán a későbbi lovaknak is jó. na meg kérhetsz kölcsön is mondjuk nyerget a szomszédból vagy ilyesmi, szóval ezek nagyon eltérő költségek

2011. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Önköltségi áron egy ló fogyasztsása 15-25 e /hó, attól függően, hogy mekkora tételben, mennyiért tudod beszerezni a takarmányt.

A ridegtartás 15-35 körül van, földrajzi fekvéstől függően.

Az istállós tartás 25-től bármennyi.

Ha a felszerelést nem is, de a rendszeres, járulékos költségeket azért idevenneém, úgy, mint állatorvos, kovács.

2011. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

az ár nem feltétlen a minőséget jelenti... ahol én tartottam a lovamat(ameddig nem kellett eladnom) ott 30 ezer volt, a körmölés 2ezer és az állatorvos és a féregtelenítés se volt valami hú de drága, a lovam még is úgy nézett ki mint egy ló és nem volt csontváz :D

az otthoni tartása ha csak kajára gondolsz havonta 20-25 attól függ milyen minőségű takarmányt veszel neki, meg persze veszel e kiegészítő abrakot, de az csak akkor ha szükséges, pl nem bírja úgy emészteni a zabot mint más lovak, de ez ritka :D Szóval, nem vészes, ha van rá keret az otthoni rezsi mellett :D Na meg gondolj a + kiadásokra is. Valami elromlik az istállóban, vagy a nyereg vagy egyéb más felszerelések megsérülnek, ott bele kell nyúlnod a zsebedbe. Mondjuk itt most nagyobb felszerelésre gondoltam. Mert nem biztos, hogy veszel a lovadra egy ócska 40ezres nyerget és utána többet nem tudsz ráülni, mert feltöri úgy a hátát, hogy X év után enged fel megint, én nem tököltem, vettem egy jó márkájú nyerget a lónak meg, ha szükség adja a nyereg alá egy "szivacsot", hogy védjem a marját teljesen. Nekem kellett. Kantárt is jobb megválogatni, de egy egyszerű kis Daslö kantár megfelel, árba se húzós :D Ha fogat lovat szeretnél tartani, annak még költségesebb a felszerelése ha jól tudom, de meg is érik a pénzüket ! ...stb. Most ilyenekre gondoltam :D Remélem nem nézel hülyének, hogy kicsit eltértem a témától, de gondoltam ezeket a + kiadásokat is jobb ha számításba veszitek :)

2011. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!