Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas-túravezető szeretnék...

Lovas-túravezető szeretnék lenni. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovas-túravezetőnek készülök. Ha valamelyikőtök ilyen képzésben vesz részt mesélne róla? Mik a felvételi követelmények? Milyen ott tanulni? Milyen felszerelések kellenek?... stb.

Még egy kérdésem lenne: A szüleim mindenképp azt akarják, hogy egyetemre járjak, és építész legyek. Nekem ehhez semmi kedvem, de nem tudom, hogy ezt miképp közöljem velük. Meg vannak az elképzeléseim a jövőmről, de ők hallani sem akarnak róla. Mit tegyek?


2011. máj. 16. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Kőszegre akarok átmenni a lovassuliba, elvégzem a lótenyésztőit utána mennék OKJ-s lovastúravezetőire. Én jelenleg földmérőnek tanulok, a szüleim erőltették, de nekem nagyon nem megy, és szeretnék váltani... csak még nem tudom hogyan mondjam meg nekik :( Na mindegy, ez nem ide tartozik.
2011. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, látom hasonló cipőben járunk :)
2011. máj. 16. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:
De azzal ugye tisztában vagy, hogy a túravezetésből nem fogsz megélni? Valószínű csak költeni fogsz rá
2011. máj. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, igen tudom. Erre is meg vannak a magam elképzelései :)
2011. máj. 16. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

olvass utána az új oktatási törvényeknek.

cudar egy világ lesz a felsőoktatásban, drága is, meg nehéz is.

Ha nincs motivációd h elvégezd, akkor tényleg inkább ne, nem olyan egyszerű az.

Meséld el azt is, h diplomásokból dunát lehetne rekeszteni. (mondjuk mérnökökből pont nem, de akkor is)

ha meg van más megoldásod, h a lovazásból megélj, akkor sok sikert!

2011. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__1803379-van-va..


Ott van egy olyan ember.

Igazából egyetértek szüleiddel, mert semmilyen lovas szakmából nem fogsz megélni, pláne a lovaidat eltartani, csak ha szerencsés vagy... Nagyon bizonytalan.

Nah, mindenféle lovas szakemberekből (sokszor idézőjelben az utolsó szó) lehetne folyókat rekeszteni!

Miért pont építész? Van ahhoz affinitásod?


De egyetemnek csak akkor van értelme, ha nem olyan bizonytalan (értelmetlen, büfészak; túltelített) szakra mész, mint amilyen bizonytalan (túltelített, nem túl keresett) a lovazás.

Viszont, ha semmilyen egyetemi szakhoz nem vonzódsz, nem csak szüleid álmához nem, akkor úgysem marad más, minthogy a saját álmaidat próbáld utolérni. Ha nem égetően sürgős a választás, akkor érdeklődj dolgozó szakemberektől, például beszélhetnél lovardák honlapján található telefonszámokat használva.

Abból a hat oktatóból, akinél eddig megfordultam, 5 pénzügyi gondokkal küzdött, és az az 5 elég rosszul állt vele jó ideje :S

2011. máj. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Lovastúravezető nem csak OKJ-n van. Felsőfokú szakképzés is van, ménesgazda a neve, kaposváron a legszínvonalasabb. Ezt érdemesebb elvégezni, mert sokkal többmindent megtanulsz, mint a sima lovastúra-vezetőin. Felvételizni ugyan úgy kell rá, mint bármelyik egyetemi képzésre. A felváételt is ugyan oylan módszerrel bírálják el, a tanulmányi/érettségi pontjaid alapján. Én szeptembertől kezdek, nem tudom miylen az oktatás, de voltunk nyíltnapon, gyönyörű az ottani Lovasakadémia, sok gyakorlati lovasóránk lesz (persze ingyen). Lovas felszerelés szerintem kell, bár erről nem kaptunk tájékoztatást, de mivel elég sokat fogunk lovagolni, szerintem fontos. A szüleiddel pedig mindenképpen beszélj, ne az ő álmaik erőltessék rád, engedjék, hogy a tiéd kövesd! Amit nem szeretsz úgy sem fogod csinálni, ha mégis, csak is utálattal, úgy pedig hosszútávon nem lehet jó munkát végezni. Az építészet különben is nehéz, hát ha még utálod is, valószínű az első félévben kiszóródnál az egyetemről... Tényleg ezt akarják a szüleid, hogy gyűlölve járd ki a fősulid-ha egyáltalán kijárod? Nem hiszem, úgyhogy beszélj velük. Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!