Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fontos:Megpróbáljam? Mit...

Fontos:Megpróbáljam? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Tehát van egy ló, aki nekem nagyon szimpatikus, és lenne rá lehetőségem, hogy kibéreljem. Eddig még nem volt alkalmam ülni rajta, de amikor kimentem a lovakhoz mindig foglalkoztam vele is egy kicsit, ápolgatás, simi, legeltetés. És úgy érzem, hogy kezdem megszeretni, és ez talán kölcsönös, mert más nem is nagyon foglalkozik vele... Nagyon megörültem, hogy kibérelhetem, csak utána kérdeztem, hogy milyen ló, és azt mondták, hogy hááát aranyos, de nagyon alapszinten van belovagolva... 8 éves és eddig nem nagyon foglalkoztak vele, elmegyeget terepen, pályán használhatatlan, meg se mozdul, meg csak farol, meg majdnem bevitt már valakit a szakadékba.... de amúgy nagyon nyugodt, nem rossz indulatú, csak képzetlen. És ha valaki foglalkozna vele talán jó ló is lehetne.. És engem nem érdekel, ŐT szeretném, Ő az igazi úgy érzem... Csak az a baj, hogy lenne még mit tanulnom, és pályán is kéne lovagolnom. A vágta megy, de mindig van mit finomítani. Valahogy "rá lehetne szoktatni" a pályára? Egyáltalán érdemes lenne egy ilyen lóval megpróbálkoznom?
2011. máj. 18. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, csak ha edzővel dolgoztok akkor mind2 sokat fejlődhettek együtt. De edző nélkül felejtős, amúgy is tapasztaltabb lovasnak kéne lovagolnia.
2011. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az elsőnek, ha van edződ,aki segít, esetleg fel is ül a lóra, akkor hajrá, próbáljátok meg.

De ha nálad tapasztaltabb lovasok se bírnak vele pályán, és nincs segítséged, akkor ne

2011. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jövőhét csütörtökön megyek kipróbálni a pacit, úgy gondoltam egy laza terepen megnézném, hogy ott milyen, utána bevinném, és egy 10 percet dolgoznék vele pályán. Nekem is azt mondták, hogy meg kell próbálni, mert lehet, hogy egyik lovassal így viselkedik, másikkal úgy,főleg, hogy én foglalkoznék vele naponta. Természetesen oktatóval lovagolnék mindig, nem csak úgy magamnak a világba :) Egyik barátnőm, aki már gyerekkorától kezdve lovagol, (jelenleg munkalovas Alagon)azt tanácsolta, hogy mondjuk menjek ki vele terepre, utána szereljem le, és vigyem be pár körre a pályára csak így kézen vezetve, a végén pedig dicsérjem meg és adjak neki valami jutalmat, így összeköti a pályát a jó dologgal. Utána legközelebb több időt töltsünk a pályán, utána felszerelve menjünk be stb. Szerintetek ez beválhat?

2011. máj. 18. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Próba nélkül semmiképp, de beviheted futószárazni, stb pályára, hogy megnézd, de biztos normálisabb lesz veled, mint mással, ha csak ennyi a baj. Ha van oktatód, ő tud segíteni, de próba nélkül tényleg semmiképp ne kezdj bele, de amúyg szerintem nagyon jó ötlet lenne:)
2011. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ne bérelj lovat,mert nagyon tetszik. Te lovagolni szeretnél és nem szenvedni.

Próbalovaglás elsőként történjen pályán, úgy hogy veled van az oktatód vagy egy edző. Aztán lehet menni terepre. Az én lovam is szívesebben megy terepen és pályán cirkuszol, de kellő határozottsággal ellovagolható ott is.

Ha felülsz meglátod mennyire bírsz vele, ha nem én nem erőltetném, inkább egy jobban belovagolt lovat választanék, és ha már elértem egy bizonyos szintet és lehetséges, akkor visszatérnék rá.

2011. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

azt mondod van még mit tanulnod...

a leírtak alapján egy jó természetű, de lovaglás szempontjából elhanyagolt, képzetlen lóról van szó.

Én a helyedben megpróbálnám, de ha nem megy akkor semmiképp sem erőltetném a dolgot, mert lehet h többet ártasz a lónak, mint használsz...

2011. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmeséled nekünk, hogy mi volt?:)
2011. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elég jó lovas, inkább pihentetném a dolgot. A leírtak alapján ezzel a lóval visszakérne térni az alapokhoz, ez a meló pedig nem kezdő lovasnak való. Egy ilyen lovat lovagolni, még egy jobb lovasnak sem életbiztosítás sem terepen, se pályán. Inkább tanulj meg normálisan lovagolni, aztán egy jó edzővel elkezdhetsz dolgozni a kiszemelt lóval.
2011. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nah most néztem vissza, hogy volt ilyen kérdésem, és elfelejtettem válaszolni, akit esetleg érdekelne:

Júniustól 6-tól bérlem, azóta 3x voltam vele terepen. Néha hajlamos hisztizni, de mostmár kezdem megszokni. Nagyon határozottnak kell vele lenni, de akkor nagyon szépen megy. Következő alkalommal beviszem pályára. Persze folyamatosan ápolgatom, építgetem a kapcsolatot köztünk :)

2011. jún. 11. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!