Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért futószárazzák azokat a...

Miért futószárazzák azokat a lovakat is akiken már régóta lovagolnak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Hogy az "istállógőz" kimenjen belőle, addig amíg nem ül rajta senki. Aztán már gond nélkül lovagolható.
2011. máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. egy jókedvű lovat, felülés előtt lefutószáraznak, hogy kicsit kipukkadjon, így könnyebb dolgozni utána. Vagy verseny előtt, ha ideges a ló,megfuttatják, hogy leadja a gőzt! De én akkor is szoktam, ha nincs időm lovagolni, 15 perc futószár és megvan a napi "munka".
2011. máj. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindig van mit idomítani, lazítani, vagy erősíteni. Én általában erősítés és lazítás céljából futószárazom a lovakat, körön ugyanis sokkal nehezebb dolgozniuk, és ha még megspékeljük a munkát egy kikötőszárral, vagy veiroterrel, akkor sokat lazíthatunk a lovakon, és közben erősödnek azok a felső izmok, amik lehetővé teszik az elengedettséget.

Futószáras munkához már vannak ilyen speckó kiképzőszárak is, nekem pl Pessoa van, ami nemcsak a fejet köti le, hanem végigmegy az egész testen és a hátsó lábak munkáját is elősegíti.

Van, hogy azért futószárazunk, mert nincs időnk lényegi idomítómunkát végezni, és akkor 20 perc futószár kikötővel felér egy 40 perces idomítással is. :)

És igen, van aki nem olyan 'tökös lovas', hogy 3 nap kihagyás után rögtön fel merjen ülni a lóra, az ilyenkor az istállógőzt ereszti ki a lóból. :)

2011. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat! :)
2011. máj. 19. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:

ez most lehet h egy kicsit erős lesz:

nagyrészt azért, mert félnek...az emberek félnek felülni, amíg a ló "dilis"...és könnyebb mindenféle segédszárral, meg minden ilyennel lekötni, hogy hadd dolgozzon...részemről ennyi...

(persze vannak esetek, mikor tényleg futószár kell, de nem lekötve, meg egyéb ilyenek, hanem pl.:gyógyulófélben lévő lónak jó ha kicsi a hely, és jobb, ha mozgatjuk...de nem lehajtás céljára)

2011. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez általánosítás, és ez nem igaz. Én pl 2 hét kihagyás után is simán felülök 1 szál kötéllel a lovakra, és azért szoktam futószárazni őket h az egyensúlyuk javuljon - csikók - vagy hogy lazuljanak, erősödjenek.

Igen, van akik félnek, de a futószárazásnak nemcsak annyi a lényege, hogy lehajtsam a lovat, és ne legyen tele. Tévedés.

2011. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én pont hogy nem futószáraznám segédszár nélkül. ha nincs eléggé egyensúlyban, csak kifele fog tekeredni, megtörik a nyaka, feldobja a fejét, beejti a hátát. a segédszárnak nem az a lényege, amit előzőleg leírtak, hogy betépjük a fejét és hamis keretbe kényszerítjük, hogy jól nézzen ki (bár nem vitatom, hogy van aki erre használja..), hanem ad egy kis támaszkodási lehetőséget a lónak.
2011. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A félnek a lovasok felülni, ez jól hangzik de nem biztos, hogy igaz!Jobbára nem az egy szem lovukat lovagló amatőrőkre jellemző a munka előtti futószárazás. De a ló, miért a lovas alatt dühöngje ki magát? Gondolj arra, amikor egy belovagló vagy éppen sportoló naponta hat- nyolc lovat lovagol. Ez már egymagában egy megerőltető fizikai és idegmunka. Ha a lovas felül rá, már tudjon dolgozni vele, és a bemelegítés első fázisa is megtörténik, koncentrálhatnak az új feladatra. Mindezeken kívűl számtalan előnye van a futószáron vézett munkának.
2011. nov. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De sajnos nem tudom kiírni hogy a kérdés nem aktuális. Rájöttem hogy emberek azért futószárazzák a lovukat mert nem érnek rá felülni, éppen betegségből gyógyul fel (kólika, sántaság), kicsit hozzá akarják szoktatni a futószárhoz...Stb.
2011. dec. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!