Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyenek az...

Szerintetek milyenek az alábbi lovardák (arról írjatok, amit ismertek)? (milyenek a lovak, mennyibe kerül a lovaglás és az egyebek, jó hely-e, kedvesek-e, jó-e a társaság, stb)

Figyelt kérdés

Itt vannak a lovardák:

Bányai Lovasiskola és Sport Egyesület (Bekecs)

Appel Lovaskert (Kistokaj)

Tata Lovasudvar (Onga)

Nyihaha Lovastanya (Dédestapolcsány)

Bíbor Horse Lovasiskola (Hajdúszoboszló)

Ferkó tanya (Kecskemét)

Júlia farm (Kecskemét)

Ha ismertek más lovardákat, írjatok róluk.


2011. máj. 22. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a 20. kerületbe járok. Jó a társaság, a lovak tanítanak, és még nem is nagyon drágák.
2011. máj. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én a Tata Lovasudvarról tudok mesélni :)

Hát én voltam egyszer nyáron táborba az jó volt.

Eddig csak egyszer voltam ott lovagolni de tőlem 2500 forintot kértek és több volt mint egy óra. De rendes oktatás volt. Mindent elmagyaráztak, hogy mit hogy kell és miért. A lovak nyugodtak :) Van egy körkarám, egy rendes karám no meg terep. Alítólag az is jó bár nem voltam még sajnod még nem vagyok azon a szinten.

A társaság akiket úgy ott ismerek , meg amennyit beszéltem velük az alapján kedvesek, jófejek, segítőkészek.

A tábort is csak ajánlani tudom :) én az éven is megyek!

2011. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Appel Lovaskert:Kezdőnek 2000/óra,Haladónak 1500/óra

hallottam róla jót és rosszat,de őszintén szólva ott megvan az hogy ki jár oda évek óta..és a többiekkel(ahogy én hallottam) nem viselkednek olyan fényesen.

2011. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Appelékról ugyanezt tudom elmondani, amit ez előttem szóló: van egy kialakult lovas kör, velük aranyosak, kedvesek, jófejek... de aki mostanában kezd el járni hozzájuk, azt kb le se szarják... én vagy 2 éve jártam ott, lovagoltam vagy 3x.... az óra 90%-a arról szólt, hogy lépésben mentünk, (megjegyzem már akkor vágtáztam biztonsággal más helyen) és közben a másik lánnyal beszélt folyamatosan mintha én ott se lettem volna...egy rohadt szót nem szólt hozzám az oktató, de ez mindhárom alkalommal így volt.... volt 2 kör ügetés, és kész. Vágtázni nagy ritkán engedték az embereket mintha az olyan nehéz vagy különleges dolog lenne... Egyik bnőm is járt oda egy ideig, ő is ott hagyta. Egy másik szintén. Rendes pálya (értem ez alatt a homokost) nincs, rendes akadályaik se, ha jól tudom. Elég sokan járnak, mert olcsó, de nagyon futószalagos jellegű az egész, odamész egy adott időpontra, már vár a felszerelt ló, felülsz, lovagolsz, utána leszállsz, jön a következő... A lóval megismerkedni esélyed sincs. De hallottam olyanokat, akik odajárnak, és szerintük jó... megjegyzem ők már a kis "lovakör" tagjai.
2011. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Appel lovaskertbe járok, és csak egy oktató avn, aki enm viselkedik fényesen, de ő csak ott dolgozik mint oktató, nemis övé a lovarda, én már 4 éve járok hozzájuk, most vettem lovat, és nagyon segítőkészek. a haladó lovasok között igazi családi hangulat alakult ki!!!!
2011. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

és van rendes akadályunk, és az órák évről évre jobbak, azért nem engednek vágtázni, mert még en ismernek eléggé ahhoz, hogy tudják, biztonságosan ülsz. Szerintem a legjobb.. én is a nulláról kezdtem kapcsolatilag velük, de egy hónap után már nagyon jó kis kör alakult ki.. szóval aki olyat ír, hogy nem törődik vele az oktató az hülyeség.

futószáron meg csak a 10 éveseket teszik fel, hogy megnézzék, hogy megy neki. ennyi!!

2011. jún. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én az Appelbe járok már több mint 7 éve, és más szavaival élve én is a "kis csapat" tagja vagyok. De egyszer sem vettem volna észre, hogy a kicsikkel, nagyobbakkal, újakkal, régiekkel, rosszul bánt volna akármelyik oktató. Az újak azért nem vágtathatnak egyből amint a HOMOKOS pályára lépnek, mert még nem ismerik őket, és attól hogy ők géplovakon tudnak vágtatni, az nem jelenti azt is, hogy a mi lovainkon, akiket irányítani is kell, majd fog tudni. A lovakkal pedig igen is van esély megismerkedni. Felnyergelni is van lehetőség annak, aki elsőként jön aznap lovagolni, és az igazán nem a mi hibánk, ha valaki az óra kezdetéről lekésik, és úgy toppan be hogy már nyergelve várja a ló amin ülni fog, hogy ne kelljen még tovább húzni az időt. Egyébként a lovakkal, lovasokkal akkor is lehet barátkozni ha nincs lovaglás, csak kilátogat a bizonyos személy, és kikísérik a legelőre. Ott ha kérdezget, biztos választ is kap. Az óra pedig igenis változatos. Elején bemelegítés, utána akik tudnak azok ügetnek, közben alakzatokat, feladatokat hajtanak végre lóháton, és akik még kicsik, vagy nem tudnak még ügetni, azokkal tornagyakorlat lóháton, alakzat és különféle feladatok. Az óra végén vagy közepén akik tudnak azok vágtatnak, addig a többiek lépnek hogy elkerüljük a balesetet. Aztán a haladó lovasainkkal pedig ugróedzésbe fogunk, egy kis díjlovaglással is vegyítve. Akik haladók általában 2 órát lovagolnak, akik betig nem ülnek még annyira biztosan a nyeregben, azoknak meg elég az 1 vagy fél óra a lovas feladatok végzésére, és a futószár kipróbálására, ami egy lépéssel közelebbi teszi őket az ügetéshez, vágtához, majd az ugró órákhoz, és hamar ő is csatlakozhat a haladókhoz. Aki pedig csak 3x volt itt lovagolni, az ne mondja rögtön hogy rossz a hely, mert akkor még nem is ismerhet meg senkit. Az oktatók állandó kommunikálásban vannak a lovasokkal, van egy, aki a kicsikre figyel, ő nekik ad instrukciókat, és van egy másik oktató aki közben a haladókkal foglalkozik. Én ennyit mondanék a helyről, ha nem tetszik, nem kell ide jönni és kész.
2011. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt lehurrogni, a kérdező VÉLEMÉNYT kért. Én ezt tapasztaltam és kész. Azt is írtam, hogy nem mostanában voltam, azóta sokat változhatott minden, de ezt írta is aki utánam válaszolt.
2011. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én más lovardáról írok mint amik felvannak sorolva én a békéscsabai pegazuslovasiskoláról írok hogy nem húzzam az időt a nyomorék tanítók igazgató hülye lovász csikók gyrekek háza!!!csak 10-en valahány élőlények a normálisak:a lovak!egy óra 2500 ft 1 hétre táborba 15.000 ft de semmit nem tanítanak pff minek is van ez a lovarda??!!!
2012. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!