Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt hiszem megrándult a lába....

Azt hiszem megrándult a lába. Mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
egyik reggel mikor kiengedtük a lovakat a karámba, az egyik vágtázva ment ki és megcsuszott. utána egyből megállt és lassan, bicegve ment csak tovább. bedagadt neki, és sántít elég szépen :S szerintem meghúzódott. vagy vmi más? segitsetek! mit csináljunk vele? vagy csak pihentetni lehet? először arra gondoltam h nem kéne kiengedni a karámba, de belegondoltam hogy rosszabb lenne, mert akkor egész nap körözne bent az istállóban mert nem mehet ki :/
2011. máj. 22. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen a hőmérséklete?

Egyébként ha tudsz, lehet h dokit kéne hozzá hívni, akár szalagszakadás is lehet, ami azért elég komoly dolog.

Sztem ne engedd ki, max lassan, lépésben vezetgesd.

2011. máj. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már néztem de nem olyan meleg. egy kicsi eltérés van a többi lábához képest. de abból gondolom h nem szalagszakadás, hogy elég jól rálép.
2011. máj. 22. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet csak meghúzódott, gondolom a hátsó lábára ,ha csak húzódás, akkor három négynap.Jártammár úgy énis hogy kiengedtem ,és örömébe vágtázott és nagyokat rúgott, másnapra a bal hátsó lába bedagadt, és sántitott.Én azt hittem hogy valami belement a patájába, mert ő mindennap ezt csinálja ,kitakaritottuk nemvolt benne semmi, háromnap múlva helyre jött magától.
2011. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Lóbalzsammal kenegesd, pihentesd, esetleg fáslival borogasd. Pár nap és rendbe jön, ha 3 nap után is ilyen, azért egy állatorvossal megnézetném nem-e komolyabb.
2011. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudni hogy hol van a húzódás. Ha az inai húzódtak meg, akkor tegyél rá Burov-oldatos dunsztkötést, 2 nap alatt leviszi. Ha nincs burov, akkor tehetsz rá Diclac, Diclofenac, vagy Dolobene gélt, jól dörzsöld bele.

Ha nem az ina, hanem mondjuk ízülete, vagy a térdénél fáj, esetleg a combjánál az egyik izom, akkor azt először hűtsd neki hideg vízzel, vagy kühl-géllel és utána mehet rá a diclac stb.

Ha 3-4 nap alatt nem látsz javulást, akkor hívd a dokit. Lehet egyébként kiugrott neki vmelyik ízülete, ahogy megcsúszott, azon csontkovács segít. :)

2011. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!