Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen a jó lovas...

Szerintetek milyen a jó lovas tábor?

Figyelt kérdés

Mennyi lovaglás legyen? Inkább játékos vagy tanulós jellegű?

Lovas elmélet? szerszámápolás? játékos verseny, bemutató a tábor végén? bennlakásos vagy bejárós? amikor a táborozók pucolják a lovakat, esetleg etetik és trágyázzák is (nem kötelező jelleggel)

Milyen kézműves foglalkozásokat, egyéb időtöltéseket kedveltek, szeretnétek csinálni?


kort írjatok légyszi, és esetleg azt is hogy mennyi ideje lovagolsz.

Szülők válaszát is várom.


2011. máj. 24. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Én 2 hetesben voltam.Bejárós volt.3 napig lovagoltunk,3 napig íjászkodtunk,3 napig pedig elmélet volt.Sajnos egy napon nem mentünk ki mert esett az eső,de akkor háziverseny lett volna.


Szívesen mennék bentlakásosra.És nagyon örülnék ha mindenki "saját" lovat kapna a tábor idejére.Nagyon szívesen kelnék akár reggel 6kor is,kitrágyáznék,megetetném a lovat.(A trágyázással nem mindenki van így..)Jó lenne háziverseny,ami után bemutató lenne a szülőknek hogy mit tanultak a gyerekek a tábor idején.Kézműveskedni nem szeretek.Ha lovastáborba jöttem akkor legszívesebben a lovakkal vagyok egész héten.Futószáron sosem voltam,de nem is örülnék neki ha ott rákötnének.

3hónapja lovagolok és már a vágta is majdnem tökéletes.

Ez csak az én véleményem mindenkinek más a véleménye.Ha még lenne kérdés szívesen válaszolok :)

Ha lovastábor van készülőben akkor sok sikert!

12/L

2011. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Voltam egy hétig bejárósba még régebben, de hogy naponta 10-15 percet lovagoltunk fejenként és ennyi volt az egész lóval töltött idő, az szörnyű volt. Aztán egy pár éve bentlakásosba járok, nagyon jó, naponta 1-2x 1-2 órát lovagolunk, kapunk "saját" lovat a tábor idejére, mi szereljük fel-le, etetjük-itatjuk, pucoljuk, trágyázzuk, mindent csinálunk velük, kb. egész nap a lovakkal vagyunk, tábor végén háziverseny. Nekem ez sokkal jobban tetszik, mint a másik.
2011. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

15/L, több mint 6 éve lovagolok


előző voltam :)

2011. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

szerintetek az is jó lenne, ha mondjuk 2 fő kap egy lovat?

(köszönöm a válaszokat, ment a pipa)

egybként már voltam segítő pár évig táborban, és nagyon érdekelne hogy milyen a tökéletes tábor :)

Remélem a válaszok alapján tudok segíteni egy nagyon jót szervezni :)

2011. máj. 24. 20:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Benntlakásos megoldás lenne az ideális. Hogy miért? Mert nyáron lehet nagyon meleg is, és napi 2 lovaglással számolni kell. Délelőtt 9-10 fele már sokszor 30 fok van, szóval a érdemes kánikulai napon reggel 7-8tól lovagolni 9ig, a második lovaglást délután helyett pedig inkább este 6-7 óra környékén célszerű megejteni.

A pucolás ok, meg az etetés is (pl vacsoránál segítenek), had tanulják meg a lovak között a járást. Ha trágyázásra nem is, de pl istálló seprésre kijelölhetsz embereket (egyszerre többet is, egyrészt hamarabb végeznek, másrészt ne érezzék büntetésnek). Igyekezz mindenkinek a korához illő feladatokat adni. Nem baj az, ha kicsit besegítenek, legalább megtudják mennyi üggyel bajjal jár a lótartás. Lesz aki szívesen csinálja, de lesz olyan is aki húzni fogja a száját.


Szabadidőben, ha van a közelben strand akkor legalább 1x illik elmenni, a gyereke is élvezik, ha pl a nagy a meleg. Kézműves foglalkozásként lehetne bőrfonás, nemezelés, Szkubi-fonás (műagyag zsinór).


A két lovaglás közt legyen elmélet, de ügyelj rá, hogy ne legyen száraz és a szerszámokat is mutasd be nekik, Pl szedjetek szét kantárokat, nyergeket.


A tábor végén lehet kvízt kitölteni a tanultak alapján, lóháton pedig ügyességi versenyt rendezni, mindenkinek a maga szintjén (pl futószárasoknak labdázás, osztálylovasoknak ügyességi feladatok: vízhordás, kisvödörben, szlalom..stb). Ló nélküli ügyességi feladatok: kantár összeszerelés 2 fős csapatban, kengyelfutás (leszedtek egy pár kengyelt kengyelszíjjal együtt belelépni és azzal együtt lépni, így megtenni egy kijelölt távot). Így aztán lenne játék is, tanulás is. Mindenki kaphatna valami emléklapot, egy rá jellemző fényképpel, a legügyesebbek pedig valami apróságot, emléktárgyat.


Hagyni kell szabad foglalkozást is, had barátkozzanak egymással. Este lehet tábortűz, közös éneklés, ökörködés.


Döntsd el mennyi ember tudsz elvállalni maximum, úgy, hogy mindenki naponta legalább 1-2 órát lóra kerüljön, illetve mennyit tudsz elszállásolni, ha bentlakásos. Kajával mindenre fel kell készülni, mert beeshet glutén érzékeny, cukorbeteg, vagy laktózérzékeny gyerek is. A lovaglásnál szükséged van, minimum még 1 felnőtt dolgát értő segítőre, illetve a foglalkozásoknál is.


Jómagam 22 éves lány vagyok és 10 éve lovagolok hobby szinten. Megjártam már egy két lovastábort, mindegyikben akadt valami jó dolog, de pl egyse volt ilyen mint amit felvázoltam.

Remélem sikerült ötleteket adni.

2011. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
megint 15/L vagyok, volt hogy ugyanaz a személy csinált másik bentlakásos tábort, csak más helyen más lovakkal, ott nem jutott mindenkinek saját ló, hanem 1 lóra 2 ember, de úgy is jó volt :D Meg az is jó volt, hogy soha nem voltunk sokan csak ilyen 10 fő alatt. Családiasabb úgy a hangulat :D
2011. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát...1ló/2 gyerek...annyira nem,mint írtam nekem az lenne a legjobb ha mindenkinek sajátja lenne.Ha nincs más megoldás akkor jó,de akkor úgy szerintem hogy az egyik nap x gyerek ápolja és fél órát lovagol,ezen a napon az y gyerek pedig többet lovagol.Másnap pedig fordítva.Szerintem a lényeg az hogy mindennap legyen lovaglás mindenkinek!


Első voltam.

2011. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Gyerekenként 1 ló lenne az ideális, de ne legyen fix, hanem mindennap másik. Így nő a lovas tapasztalat. A veszekedések elkerülése végett pedig sorsolással dőlne el minden reggel, ki melyik lóval foglalkozik aznap.
2011. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Várok még véleményeket, ötleteket :)

Csak úgy kíváncsiságból, mert a tökéletes tábor megvalósításától sajna még távol állok...

2011. máj. 25. 20:13
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a tökéletes táborhoz rengeteg pénz kell. A táborozókon nem lehet behajtani mindent, a legtöbb 30-40 ezerbe kerül max 50, de ez tényleg a plafon, mert ahhoz tényleg nagyon jónak kell lennie, viszont azt is nézd, hogy sokan nem engedhetnek meg ekkora kiadást, hogy 1 hétig ellegyen a csemete.
2011. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!