Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az alábbi kérdésekre válasz?...

Az alábbi kérdésekre válasz? (lent)

Figyelt kérdés

1.Állatorvosi kezelések sűrűsége (pl féregtelenítés stb.)+ áraik

2.Milyen gyorsan fogy el a 1-1 bála széna

3.Milyen gyorsan fogy el 1-1 bála szalma ha reggelente takarítom ki,de du.tól estig vagy egésznap legelőn van a ló

4.Mennyibe kerül a kovács- ha kell új patkó, és ha csak formázás(reszelés) szükséges

5.Egy teljesen felszerelt univerzális nyereg ára

6.Egy teljesen felszerelt kantár ára

7.Kötőfék-, vezetőszár-, lótakaró-, fásli,ínvédó-, futószár-, ostor-, pálca-, tisztító felszerelések- ára

8.Mikor jobb fáslit és mikor jobb ínvédőt használni

9.Változatos kajákat neki??

És talán ennyi.. Bocsi h egyszerre kérdezem meg tudom h a kérdések zöme már szerepelt de azokra egyértelmű választ nem tudtam kiszűrni. És lécci értelmes válaszokat irjatok!

Köszönöm szépen előre is!


2011. máj. 29. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

1. féregteleniteni félévente kell, kb egyszeri alkalommal olyan 1000 forint.

2. hát ha a nagy körbálás szénára gondolsz, akkor az kb 2-3 nap, a kis tégla bála, félnap.

3. hát ha egésznap legel, akkor nem éhes, igy lehet a nagy bála 4 napig is elég neki. plusz ha abrakolod.

4. nekem 1000 forintért csinálta lábanként, a reszelés meg olyan 800 forint lábanként.

5. hát határ a csillagos ég, a legolcsóbb olyan 20-25 ezer forint.

6. a kantár ugy 3-4-5 ezer forint. számit hogy milyen márkáju.

7. ezek mind mind 2-20 ezer forintok, a drágábbak azok a tisztitoszerek.

8. invédőt versenyeken, fogathajtáskor, ugratásnál szokták feltenni, fáslit meg sima gyakorlásnál, vagy nem olyan nagy igénybevételű dolgokon.

9. tápot keverhetsz neki, plusz zabot, abrakot, sok gyümölcsöt, zöldséget, szénát, és füvet.

2011. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, de még várom a további válaszokat is!!:)
2011. máj. 29. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

1,Féregtelenítés olcsón 4 ezer

4,Körmölés jó áron 5 ezer, patkolás 10000

5,nyerget talász a lovasboltok honlapján, már van 25-ért is felszerelt, de én azt nem raknám lóra. Vegyél inkább egy használtat.

6,zablát olcsón 2-3 ezerért láttam, szár 2000 körül, kantár maga 3-4 ezer

7,kötőfék vezetőszár legolcsóbb 2000 együtt


Ha már lovat akarsz venni, vedd ahhoz a fáradságot, h körülnézel 1-2 bolt honlapján, hidd el, sokkal jobban megéri, mint itt kérdezgetni.

Ja, és minden felszerelés ára a csillagos ég

A kaja mennyisége függ a minőságátől, a lovadtól illetve attól h emennyit dolgozik.

(Ezt nem beszólásként írtam, de én is lovat vennék, felmentem 3 viszonylag közeli lovasbolt honlapjára, és megnéztem h hol mi az olcsóbb.)

Egyébként egy csomó cuccot lehet használtan is venni, úgy jobb minőséget kapsz, kevesebb pénzért.

2011. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. oltás félévente, féregtelenítés célszerű egyből a ló elhozatala után, utána 4 havonta célszerű és nem mindig ugyanazzal a szerrel (2 alkalom után érdemes váltani)

2. Mekkora bála? Egy nagy körbála 1 lónak kb 2,5hét télen, nyáron, ha sokat van legelőn 3 hétig simán kitart.

3. kisbála szalmából elég fél és mindig csak annyit vigyél ki, ami nagyon trágyás-hugyos.

5. Univerzális nyerget újonnan kapsz olyan 30 körül, ez a a legolcsóbb, de jobban jársz, ha használtat veszel (paci.hu-n felszerélés topic, vagy lovasok.hu-n apróhirdetések)

6. kantárt kapsz 3-4ezerért, de elég gyenge anyag, felszerelve kaphatsz használtan jó minőségűt olyan 5-10 ezer körül is


A többit nézed meg lovasboltok webshopjaiban.

Kajában a ló szereti az állandóságot, persze fel lehet dobni néha száraz kenyérrel, vagy almával, répával. Mi zabot etetünk lótáppal.

2011. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:))
2011. máj. 30. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!