Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 éves csikó szépen sétál...

2 éves csikó szépen sétál vezetőszáron, hogy érdemes futószárazni? Elég kötőfék hozzá?

Figyelt kérdés
nóniusz félvér kanca,nagyon nyugodt és aranyos ló
2011. máj. 30. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Először - első 1-2 alkalom, de ha nyugodt, akkor már elsőre is mehet ügetésbe - csak lépésben próbáld, de ez ilyen két emberes meló, az egyik középen áll, a másik meg vezetgeti a kör szélén, aztán ha minden oké, akkor mehet egyedül körbe. Akkor mehet az ügetés, ah lépésben gond nélkül sétál körbe. És első alkalommal nem kell sokat mennie, épp hogy csak bemutatásképp, h következőre ne legyen neki új. Lehet mondani neki a vezényszavakat (lépés, ügetés, kijjebb, tovább stb) minél többször ismétled, annál jobban megjegyzi.

Érdemes jó erős kötőféket beszerezni, vagy kapicánt rátenni, esetleg van a parelli kötőfék, amivel tuti h nem ránt el. Zablát sztem egyelőre még ne erőltessétek, túl korai.

Ne menjen sokat, egyelőre max összesen 5-10 percet ha már üget, mert nagyon terhelődnek a lábai, és sztem mindenképp érdemes rátenni elöl ínvédőt, de hátul is kell bokavédő, ha összeüti a lábait.

Ha rohan, akkor addig ne hívjátok be, míg ideges, előbb nyugodjon meg, mert könnyen eleshet. Az lenne a legjobb, ha először körkarámban próbálkoznátok, vagy olyan kisebb karámban, ahol a fal adja az ívet, meg azt h ne tudjon elrántani.

2011. máj. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ínvédőre gondoltam,de akkor tényleg jó ötlet volt :)

nem üti össze a lábát,de jobb a biztonság.

ahol vannak ott probálom első alkalmakkor mert ott nyugodtabb,de majd a nagy karámba felviszem,ha hozzá szokott vagy esetleg már zabla is lesz

2011. máj. 31. 00:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha alapban nem is, íven nagyobb az esély, hogy összeveri a lábait. Főleg, ha megtekeredik és kűzd egy kicsit.

Amúgy szerintem jó ötlet, minél jobban megalapozod, annál könnyebb lesz majd a belovaglás.

És egy körkarám valóban jobb lenne.

2011. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek nekem is hasznos információk! De a zablára hogyan tudnám rászoktatni?
2011. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Zablát ne adj neki, még ráér bőven. Ha kicsit virgoncabb akkor igencsak megtépheti a száját, ezzel rossz élményt okozva neki, ráadásul kemény is lesz a szája az ilyen akcióktól. Ha már szóra megy kapicánnal vagy kötőfékkel teljes biztonsággal, akkor esetleg lehet zablával is, de szerintem felesleges egy 2 éves "gyereklovat" egy szájban lévő vassal terhelni. Az majd ráér közvetlenül a belovaglás előtt 3-3,5 évesen, amikor megtanulja mi a kantár, aztán jöhet a futószáras heveder, meg a kikötők is, hogy erősödjön meg a háta.
2011. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!