Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi alapján válasszunk lovat?

Mi alapján válasszunk lovat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyum élettársának van egy bazi nagy telke, meg sok pénze, és egy ilyen nyári táboros lovas dolgot készül beindítani. Azt mondja, hogy szeretné hogy segítsek, és hogy én is benne legyek a munkában. Megkérdezte, hogy hány lovat vegyen, meg hogy majd lesz-e kedvem ott segíteni... És hát persze! Imádom a lovakat, elég jól haladok a lovaglásban, és miért utasítanék vissza egy ilyen ajánlatot? Most gondolkodom, hogy milyen fajta lenne jó, és eddig a furioso, és a magyar sportló tűnik kézenfekvőnek. A legfőbb szempont, hogy nyugodt legyen, és tapasztalatlan lovas is meg tudja ülni. Szerintetek milyen fajták alkalmasak (akár kisebb) gyerekek lovagoltatására?
2011. jún. 1. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A furioso nem az a kifejezetten nyugodt ló,aki napi 5 órát keringene kezdő gyerekekkel. És sportlovat sem érdemeserre használni.

Vegyetek idősebb, nyugodt 0-ra sütött lovakat, az tökéletesen megfelel

2011. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Jöhet még... :)

Az a helyzet, hogy igazából nem nagyon értek a lovakhoz, viszont nagyon szeretnék segíteni, meg részt venni ebben. Elmagyarázod légyszi milyen a 0-ra sütött ló?

2011. jún. 1. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem a fajta a lényeg. Sőt. a fajta századrangú. Minden ló külön egyéniség, külön lovagolhatósággal és szokásokkal. Inkább a kor az, ami meghatározó.

Nyolc év körüli nyugodt kancákat és herélteket keressen, nemcsak lóban, welsh póniban is. A kisgyerekek ugyanis pónin bátrabbak és jobban passzol hozzájuk méretben egy póni. Nagylovon nem olyan bátrak, nehezebben irányítják.

Nem hátrány, ha a ló egy kicsit hajtós, inkább legyen nyugodt és hajtós, mint feszült, ideges és nehezen kezelhető.

Bunkó leszek, de mondjuk ahhoz, hogy egy komplett lovastábort nyisson, rég tisztában kéne lennie ezekkel a dolgokkal, sőt, továbbmegyek, ha nem is ért hozzá, olyan edzőt kéne szereznie, aki tapasztalt, van edzői papírja, és megfelelő tanácsokkal tudja ellátni, mert így ez elég nagy felelőtlenség. Ha mindez már megvan, akkor bocs. Ez esetben viszont azt nem értem, hogy miért kérdezed.

2011. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A furiosó és a magyar sportló "fajtatiszta" lovak. megvannak a felmenőik, mint a kutyánál a törzskönyv.

§-ra akkor sütnek egy lovat, ha a szülei is nullások, vagy nem biztos az apa, vagy nem hivatalos fedmén.

Megint a kutya hasonlattal,mintha keverék kutya lenne.

Ezek a lovak természetesen sokkal olcsóbbak és a legtöbbször strapabíróbbak is.

2011. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, nem bántásnak szánom, de ha ennyit nem tudtok, hogy mit jelent a 0-s sütés meg egyáltalán lovagolni se tudtok, akkor ne kezdjetek bele semmi ilyenbe, mert nem fog semmi jó se kisülni belőle...egy lovasiskola indításához több éves (inkább évtizedes) lovas múlt kell és elég komoly tapasztalat. Nektek ez nagyon nincs meg, még várjatok vele pár évet és addig is járjatok ki minden nap lovardába, versenyekre, tenyészszemlékre, hogy értsetek valamit is hozzá.
2011. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azoknak, akik azt írták, hogy nem jó ötlet, elmondom, hogy Én nem régóta lovagolok, anya élettársa ért hozzá valamilyen szinten, és az egyik lánya 31 éve lovagol, a másik meg 18. Emellett a lányai edzője aki úgy kb. 50 éve lovazik, és saját istállója van mindenben segít, és támogatja az ötletet. És mivel én is nagyon szívesen segítenék épp ezért kérdeztem itt, hogy legalább valami javaslattal elő tudjak állni, ha már érdekli a véleményem.
2011. jún. 1. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Így már teljesen más. Akkor viszont inkább tőlük kérdezd meg, mit javasolnak neked. Meg velük menjetek el lovat venni, mindegyikük próbálja ki őket. Egy tapasztalt lovasnak érezni kell, melyik lovakat lehet kezdőnek is adni. Egyébként én is a legalább 8-10 éves kancákat és herélteket ajánlom. De ez nem mérvadó, úgy mint a fajta sem.
2011. jún. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor inkább az edzőre támaszkodjatok, ne idegenek tanácsaira.
2011. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyedet, ne fajtát válassz. Nálunk táborokban ügető éppúgy bevált, mint a kisbéri, sőt, még magasan telivérezett félvérünk is van, és 0-ra sütött egyed is.

De a jogi szabályozásnak nézz utána, nálunk non-stop kint van a gyerekekkel két pedagógus és egy vagy két edző. Emellett a napi kaját is biztosítani kell, erre az ÁNTSZ is rámegy, illetve számlaképesnek lenni sem árt.

2011. jún. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát én azt javaslom hogy vegyetek legalább kettő nyugodt pónit is mivel a táborokban előfordulnak kisebbek is akik esetleg félnek felülni a nagy lóra! Szerintem ezeknek a marmagassága ne legyen több 140-150 cm-él! Nem udom mennyit engedhetek meg magatoknak de a nagyon jó lovas táborokban 1 főre jut 1 ló míg a tábor tart. Szóval minimum 20 ló kellene. De már a 10 ló is jó mert 20 lovat nagyon nehéz eltartani! Mindenképpen nyugodt lovakra lesz szükség! És ha te is ott szeretnél majd lovagolni ami valószínű akkor magadnak egy külön lovat vegyél mert úgy a legjobb! remélem tudtam valamit segíteni!
2011. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!