Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hallottam olyat, hogy egy...

Vikkki95 kérdése:

Hallottam olyat, hogy egy verseny előtt egy ismerődöm "összeveszett" a lovával, és így jobban ment a versenyen a ló. Ebbe mennyi valóságalap van? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Mese. Jól hangzó kábítás.

Az összhang,a bizalom a legfontosabb egy közös,jó eredményhez.

A lovad érző lélek,már a rossz hangulatod is lelombozza nemhogy holmi összeveszés pláne műbalhé.

Beszéljétek meg kettesben.

Nem viccnek szántam.

Sok siker!

2011. jún. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Baromság, mint ahogy az első is írta.

Egy ló annál idegesebb lesz, minél jobban ideges vagy te is. Ha "összevesznek" akkor meg pláne...gondolom a csaj nem lehet valami nagy tapasztalatú lovas, ha képes a lovára ideges lenni, csak azért mert nem úgy csinál valamit ahogy ő akarja. Eleve ilyennek elő se szabadna fordulnia, tudni kéne bánni a lovával és akkor nem vesznének össze...


Mondok egy példát saját részről. Egyik lovammal sajnos csikó korában egy autóbaleset miatt felborultak lószállítóval. Az istennek se lehetett felkönyörögni a futóra, aztán nagy nehezen 2 órahossza alatt sikerült, elindultunk a versenyre. Persze a ló már olyan ideges volt, hogy remegett az oldala és izzadt. Én mondtam, hogy nem kéne vele indulni, mert semmi jó nem fog belőle kisülni, de persze mindenki okoskodott, hogy ha már fel sikerült tenni, akkor menjünk el. A melegítőpályán 140-150 centiket olyan simán megugrotta, hogy csak nézett mindenki (B3-ban indultam). Bementem a pályára, meghallotta a csengőt és totál megfordult a kocka. Első 2 akadályt simán megcsinálta, másodikat leverte, 3.nál majdnem megállt, de sikerült vele átugratnom. Negyediket már nem ugrotta meg, csináltam egy kiskört, átugrotta. Jött egy kőfal, ott meg satuféket nyomott. Fogtam, megálltam vele, feladtam a versenyt, kisétáltam a pályáról, a melegítőben 2x megugrottam kb. 1 métert hogy ne rossz élménnyel fejezzük be (sose szabad!!). És ennyi volt. Haza felé meg szintén nem tudták felpakolni, én ott se voltam, és mire mentem addig azt láttam, hogy más versenyzőnek valami akárkije egy seprűvel üti a lónak a farát meg futószárral feszítik-húzzák felfelé hátulról. Odarohantunk apuval, hogy azonnal állítsák le magukat, másnak a lovával egyébként is mit képzelnek, hogy ezt csinálják vele, amikor iszonyos a ló. És ez tette be a kaput a nap végére, mert az lett a vége, hogy a ló félreugrott oldalra a rámpán és a lábát végighasította az ajtón lévő kallantyúnak a vasa (amivel bezárod a rámpát felcsukáskor). Mert persze kamáslit nem jutott eszükbe rátenni...aztán rögtön odahívtuk az állatorvost, mondta, hogy nem komoly a sérülés, csak felületi, "csak" a bőrt hasította végig, de nagyon vérzett neki. Lefertőtlenítette, bekötözte, aztán sikerült valahogy feltenni a futóra, mert aki ismerte a lovat tudta, hogyan lehet felcsalogatni. Na mindegy...


Ezzel csak azt akartam leírni, hogy rohadtul nem érdemes egy ideges lóval még versenyen is elindulni, mert nem fog belőle jó kisülni. Én akkor is megéreztem és tudtam, hogy békén kellene hagyni szegényt, de nem hallgatott rám senki, ez lett a következménye.

2011. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Leves. ha nem kiegyensúlyozott a ló, akkor nem lesz jó versenyen. nem kell még pluszban idegesíteni. verseny előtt jobb elkerülni a konfliktusokat, mert minél kiegyensúlyozottabb a ló és a lovas, annál könnyebb lesz a pályán kijönni egymással.
2011. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat :)

Kedves második, köszönöm a hasznos történetet.

Szorítsatok a versenyhez :) Szombat délelőtt lesz :)

2011. jún. 2. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Hajrá, egy kalappal! :) Milyen kategóriában versenyzel amúgy, milyen lovad van? :)
2011. jún. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát szerintem már semmilyenbe, lázas a ló is, én is... :(

De amúgy díjlovaglás, és angol telivér :)

2011. jún. 3. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:
B-3-as pálya és a melegitőben 140-150? Nem volt ez egy enyhe bárolás???
2011. dec. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!