Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol van olyan hely, ahol...

Hol van olyan hely, ahol viszonylag olcsó a bértartás, és jó a minőség?

Figyelt kérdés

Bunkó válaszokat nem szeretnék, pl: Ha ilyen helyet keresel akkor ne tarts lovat meg ilyeneket. Nem erre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy hol van olyan hely.

Köszönöm: Carolina11


2011. jún. 2. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:

És hol laksz? Mert ha mondjuk Sopron mellett, akkor nem kéne, hogy Debrecen környéki lovardákat ajánljon neked valaki.

Ajánlom, hogy nézz körbe a lakóhelyed környékén, milyen lovardák vannak és válassz azok közül. Ha van lovad vagy lovagolsz, akkor ismerned kéne az összes környező lovardát. Legalábbis én tudom milyen lovardák vannak itt a környéken, ismerem mindegyiknek a tulajdonosát, azokat akik oda járnak. Hiszen a lovasok összetartóak (jobb esetben...), nálunk legalábbis sűrűn megfordulnak egymásnál a lovardatulajdonosok és a lovasok is.

Meg hát nyilván így nem fog tudni neked senki se lovardát ajánlani, gondolom nem akarsz te se napi szinten 20 km-nél többet utazni, mert nagyon nem lenne kifizetődő.

2011. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Írd meg, hol laksz, illetve hogy pontosan mik az igényeid és megpróbálok tippeket adni, eléggé sok lovardát ismerek az országban. Ami nekem jó bértartó hely, nem feltétlenül az neked is - tudnom kellene, mit vársz az adott helytől, pl. elég-e a boxos tartás (ezen belül normál vagy angol boxot szeretnél), vagy kifejezetten karámoztatni is szeretnél, ha nem mégy ki a lóhoz, akarod-e, hogy mozgassák, esetleg lovagolják, megtakarítsák, stb. Vannak-e különleges igényeid az etetést illetően? Milyen felszereltséggel legyen ellátva a lovarda? Legyen több pálya, ugrópálya, tereplehetőség, fedett lovarda? Nagyobb, inkább sporttal foglalkozó lovardát keresel, vagy egy kisebb, családias istállót, az se baj, ha nincs pl. ugrópálya? Legyen edző, oktató elérhető?

Ha ezek alapján kicsit közelebbit mondasz a dolgokról, megpróbálok ötletet adni.

2011. jún. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok: mit jelent számodra az olcsó? Mennyi pénzből tudsz gazdálkodni a bértartást illetően? Amúgy ez is országrészfüggő, mert van, ahol az 50 ezer is olcsó, máshol a 35 is drága.
2011. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miskolcon lakom. Kb 20-27 ezer forintos bértartást szeretnék, és nem baj, ha nincs ugrópálya.
2011. jún. 2. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Miskolcon a Csattos-hegyen vállalnak olcsón bértartást, közel van a városhoz, de nem ismerem őket személyesen, nem sokat tudok róluk. Állítólag ridegtartásban 25-ért vállalják a lovat - ez akár nagyon jó is lehet a lónak, feltéve, hogy van egy féltető, beálló, hogy ha akar, esőben, hóban fedelet találjon. Bár az is igaz, hogy az enyémek még nem volt olyan eső vagy hideg, amikor be akartak volna jönni a legelőről. :-)

Állásban ugyanott 30 ezerért tartanak - szerintem ennél jobb a rideg, bár ha az állásból is kirakják minden nap karámba, akkor az se rossz. Simon Zoltánt kell keresni.

Szerintem menj ki és nézz szét náluk, meglátod, milyen benyomásod lesz a helyről.

2011. jún. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsó válaszát.
2011. jún. 2. 19:50
 7/10 anonim ***** válasza:

simon zolinál beálló, jó vicc :D és igényesnek meg nagyon igényes, a lovak darát, meg lisztet, meg kenyeret esznek, a széna pedig finom penészes.


nem akarlak elkeseríteni, de miskolcon nincs igényes bértartás. pedig nagyon sok helyen jártam.

2011. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Appel Lovaskert Kistokaj.

Az első hónap kipróbálás céljából 15 ezer forint, onnantól kezdve pedig 25. a körmölés, és az állatorvos is kedvezményesen meg van. Nem egész nap a boxban állnak a lovak, hanem van egy nagy legelő, napközben ott, éjszaka az istállóban. A legelőn folyamatos a felügyelet. Reggel-este abrak, éjszakára sok szénát kapnak. Jó hely, szeretem. Van lovasoktatás. Egy, ami a tulajdonos lányaié, van egy másik, egy oktató, aki a 2 lovát tartja ott, országosokra mennek, stb. Nála is lehet lovagolni. z árak az oktatásban eltérőek.

2011. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!Sajnos Appelékkkal nekem nincs jó tapasztalatom,de ettől függetlenül hanem jönne be én is ajánlanék egyet:

Miskolcon jól megközelíthető helyen,megfelelő lovaglási feltételek mellett,lovak bértartását vállalom rideg tartásban!\\


Érd.:06/70/2039535

2012. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!