Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mire vonatkozik a valóságban?

Ez mire vonatkozik a valóságban?

Figyelt kérdés
A lovas táboroknál van meghatározott kor. Ezek a súly/testmagasság miatt vannak vagy az adott kor sajátosságai miatt?
2011. jún. 2. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kor sajátosságai miatt, arra a korosztályra készülnek programokkal, az oktatóknak, lovaknak is az felel meg.
2011. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

pl egy 25 éves felnőttet nem biztos, hogy le fogja kötni, hogy 8-14 éves gyerekkel együtt pl gyöngyöt fűzzön.

A programokban van különbség, meg talán a kajával is tudnak így játszani, mert egy gyerek kevesebbet eszik, mint egy felnőtt.

2011. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tegnap láttam egyet a 6-18as korcsoporttal, az nem nagy korkörülnbség? Mert egy 6éves meg egy 18? :\

Azért kérdeztem mert én sajnos sokból kiesek már, de a súly/magasság miatt extrém eset vagyok. 16éves 153cm 43kg - nagyobbak nálam néha már a 12évesek is.

Érdemes megkérdezni hogy esetleg ha túlléptem a kor nem sokkal (pl 14 a korhatár) mehetek-e? A felnőttbe nem mehetek még... Meg ott a legtöbbször már nagy lovon megy az oktatás amin én elveszek... egyszerűen nem nekem való.

2011. jún. 3. 07:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mehetsz. Nem fognak mérlegre állítani, és méricskélni.

A korosztálybeli sajátosságok miatt van ez így. GOndolom ezen belül különböző programok lesznek az egyes korosztályoknak.

2011. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
153 centivel nyugodtan mehetsz nagy lovon. Szerintem egy-két telefont megérne a dolog.
2011. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én 6 évesen voltam már nagy lovon a magam 120 centijével nem vagyok nagynövésű én se, nyugottan felülhetnél te is a nagy lóra (sokkal izgibb) meg jobban is tudsz tanulni..
2011. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos mehetsz, ha téged nem zavar, hogy 10 évesekkel leszel.


De amúgy nagy lovon is simán lovagolhatsz, van egy ismerősöm, aki 6 éves és nagy lovon lovagol.

2011. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz :)


Igazság szerint nagy lovakon tanultam (170-180cm marmagasság között) és nincs akkora biztonságérzetem mivel a lábammal nehezen tudom "átölelni" a lovat. A 140-160cmeseken határozottan tudok lovagolni.

2011. jún. 3. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ha telefonálsz, akkor a lovak méretét is meg tudod kérdezni, ha meg szereted a kézműveskedést meg a hadonló dolgokat, akkor akár a kisebbeknek kiírt tábort is élvezni fogod :)
2011. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ahol néztem, nincs kézműveskedés, lovaglás 2*2óra vagy 2*1,5óra + elmélet + ügyességi játékok (nyergelő verseny, tudáspróba stb) + meg a lovakkal töltjük az időt + egy nap strand.

Ezen már azért látszik hogy nagyobbaknak van szerintem :)

2011. jún. 4. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!