Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek?

Milyen lovat vegyek?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok, több, mint 160 cm magas és több, mint 50 kiló

Elmondom: Több mint 2 éve lovagolok. Igaz, még nem vágtáztam.

De nem olyan válaszokra lennék kíváncsi, hogy "Te még ne vegyél lovat, meg hogy a 2 év lovaglás nulla. Mert úgyis kérdeztétek volna, hogy mennyire tudom ellovagolni. Akinek a válaszában nem a nekem való lóról van szó, az inkább ne is írjon.


2011. jún. 6. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy itt is vannak lovasok, de én inkább ajánlom neked a paci.hu fórumát, mert ott szerintem sokkal több használható választ fogsz kapni mint itt, és nagyon segítőkészek :)

Ha jársz lovagolni, szerintem inkább az edződet kérdezd meg, ő ismer a legjobban és tudni fogja hogy milyen ló való neked.

2011. jún. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi:
2011. jún. 6. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig én azt ajánlom hogy legalább a vágtáig várj.Én is 11 vagyok és 3 hónap után vígan vágtázom.Ha te ennyi idő alatt itt tartassz akkor biztos van oka.Ha már vágtázol az azt jeleni valamennyire hogy megtudod fogni a lovat,hiszen nem vágtázhat annyira gyorsan.Várj még azzal a lóval,de te tudod.De tényleg gondolj bele hogy kipróbálod a lovat akkor bármit adhatnak neki..Hallottam olyat hogy nyugtatót adtak a lónak mikor megnézte a leendő tulajdonosa.És ha egy ilyen lovat vesztek később nagy bajok lehetnek..beugrik vágtába mert olyan a kedve...ha már tudsz vágtázni akkor ez sem gond,de nálad még az lenne.
2011. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy az sem, hogy a 2 év alatt például hetente többször vagy havonta egyszer ült lovon.

Szerintem egy idősebb, tapasztalt lovat vegyél, semmiképpen ne olyat amelyik még fiatal.

2011. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én javasolnék neked egy átmeneti megoldást: szerintem egyelőre még ne vegyél saját lovat, hanem próbáld ki, hogy egyáltalán milyen az, és társulj be valakihez, mint feles bértartó.


Keress valakit, akinek nyugodt, megbízható, és rendszeresen lemozgatott, lelovagolt pacija van. Sokan küzdenek anyagi gondokkal és időhiánnyal, szóval javaslom, hogy böngészd át a lovasok.hu oldalon a "Lovas apró" hirdetéseket, ott elég sokan hirdetnek.


Ez lenne számodra a legelőnyösebb megoldás; lenne egy lovad, akit lovagolhatsz, de nem csak te mozgatnád, hanem egy tapasztaltabb lovas is, aki korrigálná a pacit, így talán nem tudnád elrontani, ha véletlenül rosszul csinálsz valamit. A feles bértartódnak is könnyebb lenne, mert neki meg ott lenne valaki, akivel megfelezheti a bértartás és a többi kiadás költségeit, és a lovával is többet foglalkoznának.


Én egy heréltet vagy egy nyugodtabb kancát javasolnék, de mindenképpen egy idősebb, jól belovagolt, tapasztalt lovat keress, aki jóindulatú és még tud neked segíteni az alapok biztos elsajátításában. 9 éves vagy annál idősebb ló lenne az ideális.


A saját ló nagyon nagy felelősség, és őszintén úgy gondolom, hogy egy 11 éves gyerek még nem képes megfelelően eleget tenni ennek. Egy ló rengeteg gondoskodást, foglalkozást, idomítást igényel, és egy jóval gyakorlottabb, tapasztaltabb lovas is könnyedén elronthatja a lovát, ha nem elég a óvatos és rutinos.


Saját lovat még nem tanácsos venned, főleg nem úgy, hogy még a vágtánál sem tartasz. Ha már mind a 3 jármódban magabiztosan, önállóan el tudod lovagolni a lovat, akkor elgondolkozhatsz egy saját pacin is, de addig én azt tanácsolom, hogy válaszd a feles bértartást.


Ja, és kérlek, amíg nem biztos az ülésed, és nem tudsz gond nélkül, mindhárom jármódban (tehát VÁGTÁBAN IS!) probléma nélkül lovagolni, addig mindenképpen egy edző vagy lovasoktató felügyelete alatt lovagold a lovat! Ez egyrészt a Te testi épséged miatt fontos, hiszen amíg nem biztos az ülésed, akármikor leeshetsz, ha a ló valami váratlan mozdulatot tesz, másrészt a pacinak is szüksége van rá, hogy valaki felügyeljen rád, nehogy akaratlanul is elrontsd a lovat a tapasztalatlanságoddal (pl.: rosszul reagálod le a ló egy hirtelen mozdulatát, esetleg ijedtedben megrántod a szárat, téped a száját, és ezzel őt is megijeszted).


Nem bántani akarlak. Ez csak jó tanács. És ha ez vígasztal, én is így kezdtem, mielőtt saját lovam lett: feles bértartó voltam. Hidd el, hogy sokat számít! :)


Remélem, tudtam segíteni.

2011. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindannyian tudtatok segíteni, köszönöm szépen mindenkinek.
2011. jún. 6. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,deh szerintem ha nem tudod mien lovat vegyél magadnak az szomorú. még várjál a korral,nehogy 2 év múlva buli,pasik legyenek a fontosabbak azt pá-pá paci. én is akartam 11 évesen,nem kaptam ! deh nem is bánom,mert akor más volt a gondolkodásom.
2011. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hintát!
2011. jún. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!