Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség az angol és a...

Mi a különbség az angol és a western lovaglás közt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
A western lovaglás azt helyezi előnybe, hogy ló és lovasa összehangba legyenek akár egy jelre is bármit megtegyen a ló. Míg az angol a külsőségekre is odafigyel.
2011. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol: [link]

Western: [link]

2011. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

a western lovak (lovaglás) inkább a gyors, fordulékonyságra pl. kanyarban élesen és gyorsan forduljon a ló, míg az angol szimpla lovaglás. westernhez hozzátenném (én is lovagoltam így) fő az összhang, és a bizalom.


szerintem az angol változat jobb:) de ízlések és pofonok! :)

2011. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

western: itthon nagyon nehéz tényleg jó helyet találni, főleg saját ló nélkül, angolban könnyebb.

Western: laza, munkalovaglás,

Angol: összeszedettebb

2011. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A western a lovakkal és marhákkal való munka folyamán alakult ki. Széles, nagy területen felfekvő nyereg, vastag nyeregalátét ezek mind a ló, mind a lovas kényelmét szolgálja, mivel az igazi munkalovasok 8-10 órát is nyeregben töltöttek egy nap. Mivel a cowboynak sokszor kellett másra figyelnie így nagyon finom kommunikációs rendszert építettek fel a lovaikkal, úgy, hogy a legkisebb jelre vagy segítségre tudják, hogy mit kell csinálni. Később ezek a munkafolymataok ültetődtek át a versenyekbe pl cutting.

Az angol lovaglás merevebb és sokat ad a külsőségekre, ami szerintem abból ered, hogy régen Európában a lovaglás úri sportnak számított, ők meg sokat adtak ezekre a dolgokra. A seregek lovasai is főként úri származásúak voltak.

2011. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
A western lovaglás egy fajta munkalovaglás, ugyanúgy, mint a magyar csikósok lovaglása, a külsőségekre sokkal kevesebbet adnak (munkaruha)A prérin és a pusztán,nehéz lenne egy frakkban lovagló csikóst, vagy marha terelő lovast elképzelni, bár elképzelni lehet. Az angol stílus a kifinomult úri passzió, elegacia. Ugyanez elmondható az összes többire, a spanyolt is említhetném! A western és a csikós lovaglás kicsit igénytelebbnek és lazábbnak tűnik, de itt a lovon űlés csak másodlagos szempont,(ezalatt nem azt értem, hogy nem kell tudni lovagolni,sőtlegalább annyira, ha nem ügyesebben kell ) a fő szempont a munka elvégzése, a marhák terelése, vagy az elszaladt ménes megállítása. Míg az angol stílusnál "csak" lovagol a lovas és "csak" a lóval foglalkozik, ezt a foglalkozást igyekszik a legmagasabb szintre juttatni. A két munka lovaglásnál, a ló és lovasa közti viszony sokkal nagyobb összhangot, bizalmat követel, sokkal nagyobb az egymásra utaltságuk. Főleg a lovas vár el sokkal több segítséget a lótól. Eleve a lovakat is ennek függvényében tenyészik és képezik ki. Ezért nem lesz egy western lóból első osztályó díjló, viszont egy díjlovaglásra alkamas lóból sem lesz marha terelő ló!
2011. dec. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sssaszem ***** válasza:
Az, hogy angol lovaglásban több az esés, a western lovaglásban viszont nem jellemzőek a lóról esések. Én azért váltottam át western nyeregre, mert angol nyeregből estem, egyszer nagyot. Ezért jobb a western lovaglás.
2022. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!