Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek vele szerintetek?...

Mit tegyek vele szerintetek? Tapasztalatok, vélemények érdekelnek!

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves lovam, két éve van belovagolva, sajnos nem sokat ültem rajta, mert ahogy elhoztam a lovsrdából ahol belovagolták, rögtön meghülyült. Itthon folyton rohan, nem hajlandó hajlítani, a csizmasegítségre alig reagál. Rászokott a fejrázásra, pedig nem feszes, nem laza a szár. Egy terepen gondolt egyet, beugrott lépésből vágtába, bakkolt egy sort, engem meg ledobott, mert neki úgy tartotta kedve. Akkor már másfél órája voltunk úton, éppen hazafelé tartottam. Előtte meg bent futószáraztam, nehogy baj legyen. Ezek egyszerűen a rákapás jelei? Nem vagyok vele elég határozott? Szerintetek? (NóniuszXarab keverék a szülők)
2011. jún. 9. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rakerdeztel akk valoszinu nem vagy eleg hatarozott.
2011. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a leírásodból nekem az jön le, hogy nem ijedezik, hanem egyszerűen csak szemétkedik. A fejrázásra az a tanácsom, hogy próbáld meg megelőzni a mozdulatot, és abban a pillanatban tarts rá a szárra, akadjon bele.


inkább pályán próbálj meg vele, dolgozni, de ha csak terepre van alkalmad, akkor jól jöhet egy erősebb zabla.


Merrefelé laksz? ÉRdemes lenne egy belovaglónak vagy csak egy tapasztaltabb lovasnak odaadni pár hétre.

2011. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azon a helyen, ahol előzőleg volt és a társaságában voltak lovak, akkor még a lótárs hiánya is lehet a baj. De ahogy leírtad és ahogy én gondolom, erősen rád ismert ez a ló. Több határozottság kéne. Előbb karámba próbáld meg azt, hogy amint valamit nem úgy csinált ahogy te szeretnéd, addig csinálod ameddig nem sikerül. Ha nagyon bevadulna, pálca, sarkantyú segítség sem árt. Ha terepen mész vele, és érzed hogy lerakja a fejét (nem legelés céljából) akkor azonnal tépd fel a fejét, mert valószínű bakolás lenne a vége. Ha már bebakol akkor próbáld meg kiülni, mindig dőlj hátra. Lényeg tényleg az, hogy határozottabbnak kell lenned, mind1, hogy mennyire szereted a lovadat, ne hagyd hogy ő kihasználja a gyengeségedet!
2011. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

fej rázás ellen martingál.. amúgy sokat kell vele foglalkozni. ha szemétkedik, akkor fele annyi zabot kapjon. majd megtanulja.. ha nem csinálja, dicsérd meg..

nagyon sokat kellene vele foglalkoznod.. vagy fogni, és hagyni terepen h menjen amerre akar.miután kifutotta magát, hajtsd még tovább.. mindjárt nem fog annyit menni.

2011. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, amint leérettségiztem hozzá is látok a "korrepetáláshoz". Szó mi szó, tényleg többet kellene vele foglalkoznom, de most sajnos nem megy. Nyáron több időm lesz. A társasággal nincs baj, mert mellette van az anyja. Tudok pályán is lovagolni, csak sajnos ott meg képes felkenni a kerításre, akármilyen csizmasegítséget, pálcát, szárat használtam. Önfejű volt nagyon. De remélem kinővi, hátha a foglalkozás megoldja ezeket a problémákat. Nagyon szépen köszönöm! :)
2011. jún. 9. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sürgősen keresnék egy edzőt, vagy valaki jobb lovast, aki kicsit rendbe rak titeket. Ült azóta más, esetleg jobb lovas rajta? Másnak is csinálja?

Az is lehet, hogy nincs rendesen belovagolva. Meg lehet rád is fér egy kis ismétlés, meg szerintem a ló érzi, hogy kicsit tartasz tőle már. Ha együtt kezditek az alapoktól, akkor előkerül minden hiba, amiket szépen ki lehet küszöbölni.

Az én lovam is nehezen vette a csizmát, sok sok hajlítást és kört lovagoltam lépésben, mikor az már ment, akkor ügetésben, majd vágtában.

Ha a lovad levágja a kört, csináld azt, hogy leraksz 4-5 bóját vagy karót, majd amikor a lovardában elérsz hozzá szépen rá hajlítod, eleinte nagy körívben, majd szépen szűkítsd szabályos körre, és ha már megy, akkor el is hagyhatod.

De elsősorban kérj helyileg külső segítséget!

2011. jún. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem futja edzőre, így is örülhetek, hogy szüleim eltartják a lovakat, nemhogy még edzésekre is költessek velük! 9 éve lovazok, félni nem félek tőle. Annyi a bajom, hogy "problémás" lóval még nem volt dolgom, ezért kértem tanácsot. Köszönöm a bólyás ötletet, tavaly próbálkoztam vele, be is vált, csak hát nincs vele foglalkozva, ezért most dilis. Ha újra elkezdem vele, biztos helyrejön az esze. Köszönöm!
2011. jún. 9. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!