Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyar félvér megfelelő ló...

Magyar félvér megfelelő ló lenne nekem?

Figyelt kérdés

kancára vagy heréltre gondoltam. 3éve járok lovagolni, ugrattam már. ültem már makrancos lovon, kitudom ülni a bakolásokat, ágaskodást. 5-10 évesre gondoltam.


Szerintetek?


2011. jún. 11. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ha egészséges és van lóútlevele, sütése. Kipróbálás után beleszerettél akkor jó. Bár félvér és félvér is közt van különbség, hogy ilyen zugszaporított származás nélküli lóról van szó, vagy két tisztavérű ló keresztezéséből származik.

Ha megvan a kiszemelt ló, próbáld ki, nézd meg a fogait, lábait, oltási könyvét, hogy minden rendben van-e.

Ha ki tudod gazdálkodni az anyagiakat a tartásához, kovácshoz, állatorvoshoz, van rá időd, hogy naponta lemozgasd, akkor jó lesz neked és lónak is.

Első lónak jók a félvérek :)

2011. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi:) egyébként azt nem írtam, de 13/L
2011. jún. 11. 10:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 8-10 év körülit válassz. Azokban is bőven van még energia, viszont könnyebben kontrolállhatók. (Bár, ha versenyezni szertnél vele, akkor lehet, hogy tényleg fiatalabbat kéne választanod.)Több helyen nézz körül, mindig biztos, jó hátterű embertől vásárolj! Tudj meg minél többet a ló előéletéről! Mielőtt megvennéd kérd meg az eladót, hogy néhány napi, hétig kijárhass a lóhoz, gondozd, ha teheted lovagolj rajta. Ha úgy érzed jó társad lesz vedd meg.
2011. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]


például nekem ő nagyon tetszik :D

2011. jún. 11. 13:18
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]

ő egy kicsit jobban *-* végül is ha elmennék megnézni az egyiket, meg tudom a másikat is, mert egy helye vannak :D

2011. jún. 11. 13:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem személyszerint, ennyi pénzért ,eggyiksem kéne, ennyi pénzért már paripát lehet venni.Ahogy a képen nézem csak hobbi lovak ,szüreti felvonúláson elmegy egy rossz igásló is, ha annyira tetcenek a fakó lovak próbáldki, ha neked jó, akkor vedd meg ,de az árából próbáljál lefaragni.
2011. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne a színe legyen a lényeg. Az a fő, hogy jól kijöjjetek egymással. Edződdel, vagy más lóértő emberrel menj, lovagolj rajta, próbálj ki vele mindent (vezetgetés, kötőfék fel/le, nyergelés, ápolás...)
2011. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
nem a színe a lényeg, hanem mikor tettem fel a kérdést, pont ezekre a lovakra bukkantam, így hát linkeltem :)
2011. jún. 11. 21:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem a hirdetéseket... 400 ezerért már adhatna mellé lóútlevelet is (mivel kötelező), ha már származásija van. Lóútlevél nélkül nem vennék ma már lovat, alapokmány, mint neked a személyi, enélkül elvileg nem is szállíthatod.

Szerintem találsz ezeknél különb lovakat is.

Számomra pl ő megérne egy utat: [link]

vagy ő : [link]


Milyen érték határral számoltok? Mert magyar félvér van 800 ezerért is, igaz ezeknek nagyon jó felmenőik vannak, vagy versenyeznek velük.

2011. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ahhan az első jobban tetszik! :) amúgy a lóútlevél meg az ilyet cifraságok nem az én dolgom lesz, úgy hogy ilyen keresztkérdéseket meg stb. ne tegyetek fel :) Én cak rábökök egy pacira és majd a szüleim véleményezik h miért jó, miért nem, és stb. :)
2011. jún. 11. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!