Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan oldjam meg hogy a...

Hogyan oldjam meg hogy a fenekem ne pattogjon el a nyeregtől vágtában?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy vágtában a fenekem mindig elpattog de hiába dőlök hátrébb vagy tolom alá a csípőmet nem tudok nyeregbe maradni(a mai edzésen a ló le is bakolt miatta). Van ennek valami technikája, vagy csak gyakorlás?
2011. jún. 11. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Én nem lovagoltam sosem, de én úgy tudom a nagy lóismerő ismerősömtől, h a lóval egyszerre kell mozogni/'huppanni'.

Ritmusban kell lenni a ló mozgásával.

2011. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen ezt próbálom én is! 2 éve már....:(
2011. jún. 11. 17:12
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát figyi,gyakorold sokata vágtát futószáron voltizsba ne nyeregbe.és ha ottmegy utána nyereg.:)
2011. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Hiszen váktában csak űlnöd kell, nem értem hogyan pattogsz rajta, ügetésben szoktak pattogni, próbáld egy keveset csizmával fogni ,talán majd akkor érzed milyen jó űlni rajta.
2011. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

NE fogd a csizmával, attól csak ki fog szaladni alólad...

lazítsd el a csípőd, a lábaid engedd le, és ne kapaszkodj, csak tartsd magad.

Váll hátul, csípő mozog a lóval együtt.

Próbáld meg esetleg jobb vágtájú lovon, és voltizs hevederrel, futószáron, és utána szabadon.

2011. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:

futószáron vágta.. rengeteg!!-->kengyel nélkül ugyebár.

nekem is az segített. amugy lofüggő is.. tehát az én régebbi lovamon egyszerűen nem lehetett nem pattogni, futoszáron sem.. de a mostanin meg pattogni nem lehet, annyira kényelmes*_*

2011. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az a baj hogy én egy olyan lovon tanultam meg lovagolni akinek a nyergében vágta közben nem lehet ráülni! De szőrén jól ment egy másik lovon! Most új lovat kaptam, ő jó mélyeket lép! Kényelmes lenne elvileg a vágtája! De lehet hogy azért pattogok mert ahogy itt mondta vki nagyon szorítok csizmával! ;)
2011. jún. 11. 20:31
 8/20 anonim ***** válasza:
gyakorolj sokat kengyel nélkül, akkor segít a gravitáció. és próbáld meg egészen röviden vágtázni vele, akkor a háta mozgása is kisebb
2011. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sok sok kengyel nélküli lovaglás orvosolja a problémádat.
2011. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%
Vegyél hinta lovat, azon nem pattogsz.
2011. jún. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!