Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért eszi a földet, fű helyett?

Miért eszi a földet, fű helyett?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek. kivittem a lovamat legelni és nem a fríss nagy füvet ette hanem ahol alig ha volt fű "harapta" ette a földet 2 pofára.és az istené se legelt. nem lesz tőle baja ?
2011. jún. 14. 19:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem értek a lovakhoz! :)

Csak ráakadtam a kérdésre, és azt tudom, hogy az állatok ilyeneket akkor szoktak csinálni, ha áványi anyag hiányuk van.

2011. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ne hagyd hogy homokot egyen mert nem tesz jót neki, el is pusztulhat tőle. hallottam már olyat hogy egy emberke mindig mosatlanul adta a répát a lónak és a sok homoktól ami a répán maradt elpusztult :S
2011. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vree ***** válasza:
Azt hallottam állatorvos tud adni ásványianyag-kockát, azzal le lehet szoktatni a földevésről. (De én se értek a lovakhoz, bocsi.)
2011. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
a tyúkok is eszik a fődet, meg is szoktam rugódni rendesen. a kutyák pedig füvet szoktak rágcsálni.
2011. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Aki a homokos commentet írta az egy vadbarom.

A lónak nem lesz baja a homoktól.

Mér te kimész a homokozóba kisgyerekvagy véletlen benyelsz a homokból. Meghaltál tőle? Nem.

A lónak erősebb szervezete van mint a többi állatnak azok megeszik a koszt és mégsincsenek rosszul csak az ember ilyen elkényeztetett majom féle.

2011. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne engedd neki hogy földet egyen.A karámba vigyél neki be füvet azt egye és egy idő után legeltesd akkor legalább látja hogy a fű finomabb.Vegyél neki sót és azt aggyál neki.
2011. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%
Lehet, hogy gilisztás, és a giliszták szeretik a földet, úgyhogy lehet, hogy a lovadat kénszerítik, hogy egye a földet!
2011. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. akik pedig csak a butaságot tudták írni,máshol szórakozzatok.
2011. jún. 14. 20:22
 9/17 anonim ***** válasza:
Keress megoldást a problémára, mert a földevés kólikát okozhat. Valószínű ásványi anyag hiánya van
2011. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
okés.köszönöm !
2011. jún. 14. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!