Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi lovagláshoz ( plusz még...

Hobbi lovagláshoz ( plusz még terepen) kell munkafásli vagy valamilyen fásli, ínvédő vagy bokavédő? Szükséges?

Figyelt kérdés

A lovamnak tehénállása van,sajnos és nem tudom melyiket kéne szerintem az invédő lenne a megoldás...

Még annyit hogyha nem rossz a lónak a lábszerkezete akkor is kéne valami a lábára?


2011. jún. 18. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Védőket általában azokra a lábakra raknak, amelyiken van patkó. Ha kell, akkor rakd terepen is, de ha amúgy nem szoktad, nem fontos szerintem. Mármint ha valami olyan helyre mész, akkor tegyél valamit, ha félsz, hogy valami felsérti, vagy kullancs, valami belemegy, felmászik, stb... De ha csak egy sima kitaposott földúton mész, akkor ne tegyél többet, mint amit szoktál..
2011. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ín és bokavédőt használok, és szerintem kell is, mivel látszik az ínvédőn is, hogy összeütné a lábát. Persze ekörül viták folynak, mert lehet, hogy anélkül még óvatosabban menne. De én úgy vagyok vele, hogy jobb félni, mint megijedni. Ártani semmiképpen sem árt, mert nem is húzom túl szorosra, tehát igazából csak az esetleges külső sérülésektől véd.


A fáslizás az más, én azzal nem mernék próbálkozni, eleve szerintem nekünk az tényleg felesleges, másrészt ha nem teszed fel jól, akkor többet ártasz vele, mint használsz. Az ínvédőnél sokkal egyszerűbb az egész.

2011. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy tapasztalt edzőt. Mi nem látjuk, hogy összeveri-e a lábait a ló, esetleg bevág-e. Csak akkor kell rá lábvédő, ha igen.

Fáslit szerintem ne használj, csak nagyon tapasztalt ember tudja megfelelően befáslizni a ló lábát munkához. És ritkán szükséges.


De ha esetleg ugrasz majd, oda mindenképp kell ínvédő

2011. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintm minden lóra kell ha nincsenek problémálk az inaival akkor is egy invédő legalább elkel:)
2011. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel tehén állása van,PATKÓT KELL RÁ RAKATNI!!!!!!!

és ínvédőt illetve bokavédőt használj!

ugyanis a fiatal(nem idős)lovaknak árt a fásli!

2011. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!