Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy oldjam meg, vagy jó így?

Hogy oldjam meg, vagy jó így?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy pacit. Egy jó barátunké a ló és megvesszük az 50%át vagyis felestartás lesz. Sajnos elég elhagyatott helyen van. Vagy egy úgy szélen kell mennem (ahol kocsik,buszok,kamionok járnak) vagy egy mezőn ahol néha cigányok járnak. Akiktől én nagyon félek. A barátnő(i)mmel szoktunk oda járni. De nem mindig tudnak kijönni. Egyedül meg nem szívesen engednek a szüleim. Szerintetek elég ha heti 3-4x tudok kimenni?

Mondjuk jár abba busz csak ritkán és még ott is kell egy kicsit gyalogolni, de szerintem csak odafele tudnám megoldani mert nagyon ritkán szállnak ott fel/le és nem nagyon áll meg ott a busz.

15/l


2011. jún. 19. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A buszokról tudni illik, hogyha valaki van a megállóban, akkor megáll:p
2011. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom :) xD csak nemtudom, hogy mikorra ér oda meg ilyenek. na majd utána járok.

Azt kihagytam, hogy mindennak járatva lenne a ló, meg kitakarítanák a boxát.

2011. jún. 19. 16:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben voltam már, és még egyszer biztos nem vágnék bele. Igaz a busz viszonylag sűrűn járt, de utána földúton kellett még fél órát sétálnom, mire a lóhoz értem, utána meg onnan még jó 20 perc, mire a pályára. Mondjuk volt, amikor tudtam kocsival menni, de sokszor nem tudtam megoldani.


Rengeteg idő elmegy vele, emiatt nem tudtam sűrűn járni hozzá, tehát ha kimentem, akkor is mindig futószárazással kezdhettem, egyszerűen egy idő után belefáradtam.

Persze az elején megvan a lelkesedés, de egy idő után már csak nyűg.

Most nálam van már a paci és így sokkal jobb. Még ha több munka is van vele, mégis több kedvvel csinálom, mert van eredménye a munkámnak.

2011. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ha gyalog megyek akkor itthonról 25-30perc az út. (mármint a lóig)

A buszmegállótól (ahol letesz) onnan egy pár perc, és a pálya meg a mező ahol lehet lovagolni az istállótól kb. 2-3 percre van.

2011. jún. 19. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy felestartásom, nagyjából ugyanolyan körülmények között, mint amit Te leírtál. Az enyém egy erdő közepén volt, egyetlen egy ösvényen lehetett menni, a busz ritkán járt, valamikor ki is hagyott, ha nem álltál a buszmegálló legeslegelejébe, meg se állt, cigányok, és stb.

Kész rettegés volt kijárni, még ha a ló aranyos is volt. Egy hónapnál tovább nem bírtam... Én azt mondom, nézz más után, annyi lovaglási lehetőség van már Magyarországon! Én sem vágnék bele még egyszer egy ilyenbe, 100%. Úgyhogy nagyon meggondolandó a részedről, azt mondom, alaposan fontold meg :S

2011. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tök fura, hogy egy-egy ilyen kérdésre sehol nem jön pozitív válasz.... Nem is nagyon értem.

Ha tőled 25-30 perc az nem idő. Hogyne érné meg?

Bántottak téged valaki az úton, vagy csak alapból félsz? Félelmed vonzza tárgyát. Állj hozzá, úgy, hogy jó lesz, működni fog, tökéletes lesz és az is lesz.

Elég ha 3-4szer kimész. Nem minden lónak kell feltétlen a napi mozgás, főleg ha mondjuk karámban van, az enyém sem mozog minden nap kifulladásig, mégis élek...

2011. jún. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Alapból félek, meg többször is beszólogattak már a cigányok ( nem amikor a lóhoz mentem, teljesen más úton)

Köszönöm a segítséget. :)

2011. jún. 20. 12:53
 8/8 anonim válasza:
én szívesen járatom, mosom, takarítom :PP
2011. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!