Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet kengyel nélkül...

Hogy lehet kengyel nélkül könnyű ügetni?

Figyelt kérdés
Szőrén illetve nyeregben?
2011. jún. 22. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Mint kengyellel. Szorítod a térdeddel, és emelkedsz. Szőrén nem szokás, inkább nyeregben. Szőrén csak simán ülünk:)
2011. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szőrén is megvan a technikája, csak rá kell érezni. Annyi, hogy mivel nem tartja semmi alulról a lábad, nem kényelmesen beleállsz, hanem izomból (térd-comb) emelkedsz.

Volt egy tanárom, aki addig nem engedett senkit nyeregbe, amíg az illető nem tudott szőrén könnyű-ügetni.

Hajrá! :)

2011. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erősen szorítod a comboddal vádliddal a lovat.Nem egyszerű de meg lehet csinálni :)
2011. jún. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor az oktatóm előszőr ezt kérte tőlem, akkor kinevettem. Mondtam, hogy Ő csak viccel. Erre Ő mondta, hogy ez teljesen komoly! Próbálgattam a dolgot, de sehogy se ment. Mondtam is, hogy ez lehetetlen! Az oktatóü mondta, hogy ez nagyon is lehetséges. Aztán óra végén megmutatták, hogy tényleg lehetséges a dolog, és nem csak vicceltek velem. Jó néhány alkalomnak el kellett telnie, mire nekem is sikerült! :)

(Szőrén nem szoktam lovagolni, de úgy inkább tanügetnék.)

2011. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint könnyű ügetésnél, a térdedből emelkedsz. (Legalábbis azt kéne) Annyi, hogy talán nem olyan látványos az emelkedés, és sokkal nehezebb is, de ha már csak izomból ritmusra egy kicsit el is emeled magad a nyeregtől, már bőven elég. :)
2011. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mennyi idő után lesz annyi erőm, hogy izomból ki tudjam nyomni magam? Mert 4 éve lovagolok, de a fősuli miatt most sajnos kimaradt 5 hónap. Amikor ilyenkor újra elkezdek járni... hát kegyetlen izomlázam szokott lenni. :)

2011. jún. 22. 14:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne csak erőből gondolkozz.

A ló háta a lábak lendülésekor emelkedik. Ezt a mozgási energiát kell kihasználnod és az izmaiddal megtámogatnod. És így már nem is olyan nehéz. Szőrén is lehet, de tényleg nem szokás.

2011. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 év hosszú idő.A lovasoknak jellegzetes, izmos lábuk van.Szerintem menni fog.Térdel szoríts és onnan nyomd föl magad.
2011. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Elég nehéz!!!

Nyeregben, kengyel nélkül szoktunk, a térdeddel szorítasz, és úgy talán menni fog... :-)

2011. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nehéz de kapaszkodni kell a comboddal vagy a térdeddel (ezt nem tudom pontosan) és emelkedni.
2011. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!