Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A pacimat kikötöttük legelni...

Edi0617 kérdése:

A pacimat kikötöttük legelni de a kötél megvágta a lábát mert mindig beleakad. Esetleg mivel leehtne még kezelni amitöl hamar meggyógyulna a seb? Hidrogén-peroxiddal próbálkozok most, nem tudom mit lehetne még.

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

betadinnal egy 4 napot át utána meg neogranormonnal amíg szép nem lesz a seb

jobbulást a pacindnak

2011. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom túl jó ötletnek...

Na de mindegy, az ina nem sérült? Általában ezeknél a vágásoknál elég mély szokott lenni a sérülés ahhoz, hogy inat, szalagot is érjen.

A legyekkel vigyázz, esetleg Kubatollal lezárhatod a sebet. Jobbulást!

2011. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépena segitséget
2011. jún. 24. 10:12
 4/12 anonim ***** válasza:
ha nyílt seb van rajta, akkor mindenképpen fertőtlenítsd le, de ne naponta, mert ha naponta lemosod, akkor nagyon nehezen fog gyógyulni a seb mivel lemosod az aznap keletkezett hámréteget.. 2naponta kenegesd neogranormonnal és begyógyul majd szépen lassan.
2011. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Betadint még esetleg. (Láttam nem írták) Egy idősebb lovas bácsika mindig tart ilyen esetre otthon házipálinkát (jó erőset), és amikor a baj történik, leönti a sebet (de csak akkor először és utóljára). Garantáltan kifertőtleníti, de vigyázni kell nagyon csíp. Ja és utólag már nem szabad, mert "kiszedi" a vart.
2011. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Legközelebbi elővigyázatosságra pedig inkább kösd ki olyan rövidre, hogy a feje leérjen, de a lábát ne tudja beakasztani.
2011. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egy lónak a sebét(igaz az a marján volt) Aloe First nevű spray-vel kezelem, és szépen gyógyul tőle. : )
2011. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget:)
2011. jún. 24. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Mikulic kenőcs! Gyógyszertárban párszáz forint és nagyon jól hámosít. Betadinnal fertőtlenítsd és ezzel kenheted, ha nem mély. Még a neugranormon is nagyon jó.
2011. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy kötötted ki? Mert én olyat láttam h a kötélra slag van húzva, és úgy nehezebben akadhat bele a ló.

Egyébként mind jó amit a fentiek írtak, mikuliczról úgy tudom h közvetlenül sebbe nem mehet, csak a szélére, de egyébként tényleg csodékra képes.

2011. jún. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!