Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rosszul belovagolt ló, mit...

Rosszul belovagolt ló, mit tegyek ha a lovam ugy van belovagolva hogy elköpje a zablát és leviszi a fejét szárra de hosszú száron is lent marad és így SZÁR ALATT LESZ? - SEGÍTSÉG

Figyelt kérdés
Sziasztok, ez a nagy problémám hogy a lovam elköpi a zablát ,ügetésben hosszú száron is lemegy szárra, ugy hogy a kezembe lóg a szár , ez annak köszönhető hogy régebbn akié volt a ló ,sokat ráncigálták a száját (iskola ló volt) és ugy tanították be hogy ha megmoccintják a szárat lemennyen szárra, de nekem ez nem tetszik mert igy természetelenes a lovam nyaka, és látszik hogy szár alatt van ,és elköpi a zablát, azért csinálja ezt mert félti a száját erre már rájöttem, de amióta hozzám került nem szoktam a száját huzni de még mindig lent tartja a fejét, sokat szoktam mostanában a nyakát kinyujtatni hogy hátha elfelejti, de amint megmoccintom a szárakat egyből elkezdi levinni a nyakát és ez nem is lenne nagy baj ,ha nem lenne szár alatt és szépen támaszkodna a kezembe , létszi segítsetek mert elég sok mindent ki probáltam , de valahogy nem tudom hogy verhetném ki a fejéből ezt a rossz szokást előre is Köszönöm
2011. júl. 1. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az a legrosszabb ha aló száron belül van. :/ Próbáld vele a zablát megszerettetni.. Van iylen kikötő valami ami az ellen van ha száron belül van a ló... de különben épp msot lovagolunk be egy lovat, és ugyanezt csinálja... Nem egyszerű ügy.. A zabla kiköpése megakadájozható ha a kantáron az orrszíjra ráteszed azt az alsó szíjjat.


Nehéz erre megmondani mi a jó megoldás próbálkozz mindennel.. Futószárazod?

2011. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia, nehéz ügy. Amit leírtál valóban menekülési reakció a zabla elől. Amit én tudnék javasolni, hogy kezdd el előről a belovaglását. Futószár egy két hétig, próbáld aktívabbá tenni a hátulját, igyekezz odaléptetni a zablához. Majd nyeregből is a csikóbelovaglás elvei szerint próbáld hosszú száron, könnyű ülésben (nem egyenlő a könnyítettel)lefelé, előre lovagolni. Először egyeneseken és nagyívű figurákon. Ezzel egyidőben aktivizálod a hátsó lábak munkáját. Legfontosabb, hogy előre-lefelé, lendületesen legyen lovagolva. Ha ez megvan, már elméletileg több bizalma van a zablához - jó esetben. Innen elkezdheted felépíteni a lovat, a támaszkodást. Lassan szedegetett szárakkal, aktív hátsó lábakkal sok hajlítással dolgozz. Szerintem ebbe több hónapod bele fog telni, úgyhogy csak türelemmel.

Az én lovam olyan elb*szott volt, hogy egy év kellett az átlovaglásához napi szinten értve. De megérte, most L szinten megy :)

2011. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommenteket és a tanácsokat, megfogadom, és remélem be fognak válni :D
2011. júl. 1. 11:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Menj el vele Free Hrse Style tanfolyamra: [link]
2011. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Én békén hagynám a száját, és megpróbálnám egy jól beállított hackamorral (ehhez kérj segítséget hozzáértőtől). Lovagold így egy jó darabig, aztán vissza az alapokhoz és újra kezdheted a zablához szoktatást egy gumis csikózablával. De kitudja, lehet annyira bejön a hackamore, hogy nem is akarsz zablát, igaz ehhez is nagyon finom kéz kell, mert ha erősebben belenyúlsz durvább lehet, mint egy feszítő.


Én a Lovasakadémia sorozat:Elrontott ló utóidomítása című könyvet is elolvasnám.

2011. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Türelem ha nemrángatod a száját ,egy idő után elfogadja a zablát, a fej lehajtásra meg szárral úgy kötni ,hogy nagymértékben netudja hajtani.
2011. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg rosszul van beállítva neki a pofaszíj( az tartja a zablát) :D
2011. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"ez nem tetszik mert igy természetellenes a lovam nyaka",Ha átmenne csillagvizsgálóba jobban éreznéd magad, ha lovasiskolából vettétek nem tartom valószínünek, hogy annyira rossz legyen. "és elköpi a zablát" lehet, hogy a pofaszíj túlzottan hosszú,esetleg egy gumizabla is sokat segíthetne!
2011. dec. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Képtelenség, hogy egy ló kiköpje a zablát, ha jól van beállítva. Először ezt kéne ellenőrizni. A jól felcsatolt zablának egy icipicit meg kell ráncolnia a ló szájszegletét, akkor esik jó helyre a szájában a vas.

Esetleg cserélj zablát, nem tudom, milyet használsz, de egy üreges, angol csuklós csikózabla általában bejövős szokott lenni azoknál a lovaknál, akik nem nagy barátai a zablának.

A szár mögé bújás hidd el, jobb, mint a csillagvizsgáló, könnyebb is korrigálni. A módszer ugyanaz: előrehajtás. Ha bele tudod hajtani a kezedbe a lovat, akkor fel fog igazodni.

Egyébként amelyik ló igazán félti a száját, az nem lefelé, hanem fölfelé menekül, szerintem itt nem féltésről, hanem rossz megszokásról van szó.

2012. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ismertem ilyen lovat. A gazdája rengeteget lovagolta, és mindig hosszú száron. Így szép lassan rájött, hogy nem kell beadnia a fejét. Aztán mikor már ment nyújtott nyakkal is, akkor elkezdte újra bevenni a fejét, de csak óvatosan, lassan, türelemmel. Hosszú meló volt...
2012. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!