Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek meg tudom valaha...

Szerintetek meg tudom valaha szokni?

Figyelt kérdés
már 9 éve lovagolok és az első 7et egy olyan lovardában lovagoltam ahol csak hobbi szinten edzettek... és ott megszoktam pár súlyos hibát az ülésemmel kapcsolatban... és ugye 7 év alatt teljesen megszoktam és már magamtól úgy lovagolok... (ugye értitek) és most már voltam azóta 2-3 edzőnél, most pedig egy versenyedzőhöz mentem és mondta hogy amíg le nem szokok ezekről a hibáimról nem tud versenyre küldeni... szerintetek meg fogom tudni szokni ugyanúgy a jó ülést is és el fogom tudni felejteni a rosszat?
2011. júl. 1. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, gyakorlás kérdése az egész.
2011. júl. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, eleinte kicsit többet kell koncentrálni, de hamar belejössz majd.


(milyen hibák vannak az üléseddel?)

2011. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg tudod szokni, csak nagyon oda kell figyelned az űlésedre. Vagy az a leg jobb, ha az edző hajlandó veled foglalkozni, hogy kijavítsátok a tartásodat. Vannak türemes oktatók, akik ha kell 101edszerre is elmondják, hogy pl húzd ki a hátad. De sajnos vannak olyanok is, akik szólnak kb kétszer, aztán leszarják, hogy mit csinálsz. Előbb-utóbb rögzülni fog benned, csak türelem kell, és kitartás.

Én már kb 3 és fél éve lovagoltam, amikor megkértem egy oktatót, hogy ismét futószárazzunk egy kicsit. Kb 10 alkalommal volt olyan órám, ahol fél órát futószáraztunk. Ez az én kérésem volt! És még élveztem is!

2011. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszike a válaszokat! igen nagyon türelmes... akinél régebben voltam ő türelmetlen volt és folyton kiabált, ezért is mentem el tőle!

hát az ülésemmel is.. igazábol az egyik hibám hogy a kisujjamat sose zárom oda az öklömhöz, a másik hogy a sarkam nem nyomom rendesen le és ezáltal rosszul támasztok és nem is fordítom be a lában rendesen és az utolsó hibám hogy derékkal hajtom a lovat, és az ugyebár nem tesz jót neki.

2011. júl. 1. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt pár évem, amíg edző nélkül lovagoltam. Szépen el is mászott az ülésem, és ezen az sem segített, hogy előtte 10 évig viszont folyamatosan edzővel lovagoltam. Amikor visszanéztem magam videón, majdnem elsírtam magam...

Úgyhogy azóta hetente 1x edző jár hozzám, most már nagyjából rendben vagyok.


A sarok lenyomása viszont nem egyerű tartáshiba, hanem azt jelenti, hogy nem eléggé mély az ülésed. Lenyomhatod te a sarkadat edzői felszólításra, attól még az ülésed nem lesz jó. Inkább az ülésmélyítésre épülő gyakorlatokat csinálj a sarkad érdekében.

2011. júl. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 böb válasza:
ne feledd GYAKORLÁS TESZI A MESTERT
2011. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ülés problémára a legjobb a futószár, jó sok, kengyel nélkül, mindhárom jármódban, aztán jöhet szabadon is.
2011. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszike :)
2011. júl. 9. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!