Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ágaskodhat a ló?

Miért ágaskodhat a ló?

Figyelt kérdés
Most tanulok lovagolni és járok le egy magánlóhoz.A gazdája nem volt otthon és mondta hogy menjek le nyugottan a lóhoz és foglalkozzak vele.Én igy is tettem.Egész héten jártam le és vittem neki jutalom falatot is csutakoltam és futószáraztam.Azonban mikor utoljára lent voltam ugyan úgy jött hozzám mint szokot,de mikor bementem hozzá és elkezdem csutakolni valamiéert felágaskodott többször is és csipkelődőtt.Miért lehetett ez?
2011. júl. 2. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Örömből, haragból.
2011. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha azelőtt nem fordult ilyen elő, akkor talán fájhat neki valahol. Figyeld meg hogy pontosan mikor ágaskodik, mikor egy bizonyos helyen csutakolod, vagy esetleg ha egy bizonyos eszközzel? Vannak lovak, amelyek nem minden csutakoló eszközt szeretnek, olyan is amelyik utálja ha a szőr növésével ellentétes irányban tisztitiod.
2011. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az előtt sosem csinálta ezt...midig ugyan azzal csutakoltam mint most és a szőrrel meg eggyező irányba...

már a környezetre is gondoltam hogy lehet hogy valami miatt megilyedt...de nem ilyedős

2011. júl. 2. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy levágta, hogy szórakozhat veled. Nekem sima heccelődésnek tűnik. Nem vagy elég domináns. Légy határozott, mutasd meg, hogy te vagy a főnök. Bár, ha eddig nem ment, akkor valószínűleg vele nehezen fog menni. Ha egyszer rájön, hogy nem te vagy az úr, akkor hajajajajj:D Tudnak érdekeset csinálni.

Azért ne add fel, hátha sikerül:)

2011. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
fel adni nem fogom az tuti...a határozottságom pedig nem túl szilárd még vele szemben lehet hogy igazad van...
2011. júl. 2. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vari: Próbálgat téged. Csekkolja, meddig mehet el.

2. vari: Játszik. Az én lovam is szokott ágaskodni ha bemegyek hozzá a karámba, de ő csak játszik, látszik a magatartásán, hogy hív játszani és vigyáz rám.

3. vari: Érzékeny, nem tetszik neki valami.

Így látatlanban nem lehet pontosan megmondani, hogy miért csinálja. Ha bepróbálkozásból csinálja, akkor erélyesnek kell vele lenned, le kell állítanod. Rászólhatsz és beleránthatsz egyet a kötőfékbe figyelmeztetően, hogy helyre rakd őt.

Ha játszik akkor semmi baj, mert vigyáz rád, de ez esetben nem sunyít, és nem ágaskodik magasra, szval simán megközelítheted és megpaskolhatod, de nem érdemes dicsérni ha ágaskodik, mert rászokik.

Ha fél, akkor próbáld meg lehiggasztani, csitítgasd és adj neki jutalomfalatot.

2011. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!