Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szoktatok a karámban futkározn...

Szoktatok a karámban futkározni/játszani a lovatokkal?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy mennyire jó vagy esetleg veszélyes?

Nincs saját lovam, de lehetőségem van jó párat gondozni,és múltkor futottunk együtt a karámban. Viszont volt, hogy ágaskodott is ... látszott rajta hogy nem dühöngésből csinálja hanem mókából... de jó ez a "játék"? Vagy esetleg történhet baj? Felvehet rossz szokást?

Köszi


2011. júl. 3. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam :D van egy 3 éves csikóm (8 éve lovizok) és szoktam vele játszani, tök cuki :P

Amúgy ha ágaskodik, csipkelődik, harap, ne hagyd rá! mert megszokja és akkor baj lesz.. ha ágaskodik szólj rá v ilyesmi, ne engedd neki, h megszokja, mert nem lesz jó vége!

2011. júl. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam játszani a lovammal, bár én körkarámban vagy a fedeles pályán teszem ezt, ahonnan nem tud kiszökni, kiugrani, és nekem is elég helyem van a mozgáshoz. Általában munka előtt, "bemelegítés", és a bizalom elmélyítése érdekében mókázunk, vagy néha munka után levezetésnek, bár akkor már ő is lustább, fáradtabb, és maximum kullog vagy jobb esetben üget utánam, semmint szaladgál.

Volt, hogy egyszer-kétszer bakolt rám örömében, de sosem rúgott meg, arra mindig nagyon odafigyel, hogy ne tegyen kárt semmiben. Csak jókedvében ugrándozik. :)

Szerintem nem lehet így rossz szokást előidézni, hiszen ezt a többi lóval is megteszi, odakint a legelőn ugyanígy kergetőznek egymással, úgyhogy kétlem, hogy rossz hatással lenne a pacira, de ki tudja.

Szerintem a lónak és a lovasnak is jó alkalom egy közös játék, hogy megfigyeljék egymást, és egymásra hangolódjanak. :)

2011. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, szerintem is jó kapcsolat építés, meg megismerés. :)

Ha ágaskodik akkor hogy reagáljam le? Mármint rá szóljak hogy " nee" ? Vagy pl felemelve széttegyem a kezem, hogy arébb késztessem?

2011. júl. 3. 19:24
 4/6 anonim ***** válasza:
19:14-es: (én vagyok az első válaszoló) én arra értettem, h az emberek felé lenne hatással az, hogy megrúgja őket. hidd el, ismerek egy olyan lányt, aki ugyanígy játszott a lovával és mostmeg már csipkelődik az emberekkel néha rúg is! Nagyon is jól tudom, h a lovak egymással hogyan játszanak, az emberekre értettem!!!!!!!
2011. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ágaskodik szólj rá, esetleg a nevén, vagy azt, h "ne!", de legyél határozott és "kemény" ilyenkor vele. netán ha tovább ágaskodik, hagyd abba vele a "játékot", mert megszokja, h az emberekre(!) lehet ágaskodni
2011. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek a lova ágaskodik, itt most pl a játékról van szó, mert előfordulhat közben. Legyen nálad egy pálca játék közben, és ha ágaskodik, legyints a hátsó lábakra, és mondd hogy ,,NE!" így lekényszeríted a földre a mellső lábakat, akaratlanul is le kell tennie őket.
2014. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!