Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet jelentkezni zsokénak...

Hol lehet jelentkezni zsokénak, milyen adottságok szükségesek?

Figyelt kérdés

Szóval én szeretnék zsoké lenni és az érdekelni mik szükségesek ehhez, és hol lehet jelentkezni,na meg hgoy meg felelek-e.

12 éves vagyok, lány, 165 cm. Viszonylag sovány vagyok, de nem nagyon. Lovagolni 2 éve tanuok vágtázni futószáron biztosan tudok, szabad még nem annyira.

Vannak zsoké iskolák magyarországon? Ha igen, van honlapjuk? Mi a címe?

Menyire lehet megélni a zsokéságból?


2011. júl. 3. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha 12 évesen vagy 165 cm, sokat fogsz még nyúlni, zsokénak pedig csak alacsony embereknek érdemes jelentkezni. Olyanoknak, akik kb. 17-18 éves korukban 165 cm körül vannak. Meg a súly is számít. Női zsokék 48 kg körül vannak.
2011. júl. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Bábolnán lassan indulni fog olyan osztály, ami a zsokék képesítésére szakosodik.

egyébként ha zsoké szeretnél lenni, akkor reménykedj, hogy ne nőj ennél nagyobbra, a súlyra meg szigorúan figyelni! :) (ahogy az első válaszoló is mondta)

2011. júl. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem bunkó akarok lenni, de tényleg. Ha 12 évesen ilyen magas vagy, akkor te nem leszel zsoké. Egyszer minden lovasnak megfordul a fejében, de ez egy veszélyes foglalkozás, és nagyon megterhelő tud lenni az állandó fogyókúra.

Inkább lovagolj csak, ne vágyj erre.

2011. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát köszööm a válaszokat. Kedves utolsó, ez nem volt bunkóság :) ( én nem vettem annak.) PErsze, egyenlőre a sima lovaglást tanulom aztán majd mg látom mi lesz.
2011. júl. 4. 12:21
 5/19 anonim ***** válasza:

Dejó neked, hogy 12 évesen 165cm vagy-én is 12 vagyok de csak 137cm T__T


Belőlem lehet zsoké?:D

2011. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha nem vagy nehéz, és ráadásul alacsony is vagy, lehet.:)

Én 16 évesen vagyok 165 cm körül, és most vagyok 47 kg... nekem is megfordult már a fejemben, de ahogy néztem hétvégén a magyar derbyt... nem lehet egyszerű. Kitudja mikor dobja el magát a ló, mikor te is a hátán vagy... bár gondolkodom rajta. Még meglátom.:)

2011. júl. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

én konkrétan keresztbe fosnám magam amúgy :D

1× voltunk kint Alagon edzéseket nézni, és a kerítés egyik szakasza szét volt törve. erre az egyik zsoké rámutat a kerítésre és közli a másikkal: "Ez a Mephisto volt tegnap. Jobb ha tudod, hogy ma te ülsz azon az őrült kancán."

nekem ennyi elég volt ×D

meg eléggé nem érezném biztonságban magamat, hogy térddel nem tudom fogni a lovat :S

2011. júl. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 00:23


Én vagyok a 137cm-es


Háát.30 kg vagyok:S

2011. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

valószínűleg túl fogsz nőni az ideális zsokéméreten, ezzel nem lehet mit kezdeni. de a remény hal meg utoljára. zsokéiskola az egy szem van kis hazánkban, jövőre indul az első évfolyam. link: [link]

annyit fűznék még hozzá, hogy ha futószáron vágtázol, az lovin sz@rra sem elég. itt 60-70km/h között mozognak alattad a lovak. nem tudom, mennyivel robog egy átlagos iskolaló, de megsúgom, biztos nem ennyivel. akkor kezdj el egyáltalán zsokéságon gondolkodni, ha terepen nyugodtan el tudsz vágtázgatni, és tudsz is bánni a lovakkal. az angol telivér egy elég speciális fajta, szépen érzékenynek, csúnyán idegbetegnek hívják, de az biztos, hogy tudni kell vele bánni.

2011. júl. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát azt mondhatni tudom. Régebben volt egy öreg Angol tv.

a lovardában még így is kész közelharc volt felkantározni.

( egyszer ültem rajta,akkor állandóan ijedezett mindentől, majdnem le is estem. Erre azt mondta az oktató hogy azért van mert ma már sokadiknak ülnek rajta)

2011. okt. 1. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!