Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyan gyakran takarítjátok a...

Milyan gyakran takarítjátok a lovas cuccaitokat?

Figyelt kérdés
Elsősorban nyeregre, kantárra és egyéb bőr cuccokra gondolok. Heti egy alkalom elég neki, ha csak por éri, víz és sár nem?
2011. júl. 3. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Havonta vagy kéthavonta, de ha verseny van, minden verseny előtt, szval van, hogy hetente.
2011. júl. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Verseny előtt nagy ápolás (nyeregszappan, bőrolaj) van. Amúgy meg egy sima ronggyal szoktam áttörölgetni, ha poros lett. Úgy 2havonta mindenképp leápolom.
2011. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem ritkának tűnik, ahogy ti írjátok. Az én kantárjaim, nyergeim annyira szárazok, hogy elviselne minden héten egyszer egy nagy ápolást(szappan, zsír). Pedig nem mondanám, hogy áztattam volna őket, vagy hogy elhanyagoltam volna a cuccaimat. A legtöbb cuccom két éves, de ettől még jó állapotban vannak, igaz, sokat is használom. Szóval elég két havonta egy nagy takarítás, meg a portól való megszabadulás néhány naponta?
2011. júl. 4. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Minden lovaglás után.nyerget azt nem azt 2hetente. dhe kantár,bőr csizmám minden lovaglás után áthúzom alig vizes szivaccsal majd ijen bőrre való puhitó,olaj ami van :)
2011. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nyeregnél max annyi olaj kell, hogy ne repedezzen, de annak szüksége van a tartásra, meg nem is érintkezik a ló bőrével. a kantárt meg a szíjazatot jobb többet ápolni, mert ugye az izzadtságban lévő só nagyon szárítja, azonban az is elég lehet, hogy ha nedves ronggyal átsimítod, utána látod, hogy szüksége van-e egy kis puhításra. csizmára szigorúan tilos olajat vagy zsírt tenni, nekem ezt Böröcz mondta, akitől a csizmaszáram van. csak nedvesruha, vazelinnel lehet fényesíteni (gyógyszertár). persze lehet venni cipőápolókat, de a vazelin a legolcsóbb :)
2011. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam, hogy a cipőt tilos zsírral, olajjal ápolni. De miért? Egyébként köszi :)
2011. júl. 6. 00:11
 7/7 anonim ***** válasza:
azért, mert ugye annak is kell legyen tartása. ha túlságosan elpuhíytod, akkor a csizma meg fog rogyni, meg eldeformálódik :)
2011. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!