Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovam rossz lábra vágtázi...

Ha a lovam rossz lábra vágtázik, hogy tudom átugratni helyes lábra úgy, hogy közben vágtába marad?

Figyelt kérdés
Nekem ez a dolog nem lett elmagyarázva és nem tudom kitől megkérdezni. De engem pedig zavar ha pályát megyünk akkor ahányszor fordulatot váltunk annyiszor fel kell vennem ügetésbe majd újra beugratni helyes lábra. Valaki tudna segíteni ?
2011. júl. 4. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, tudja-e a lovad, hogy mit akarsz tőle. Ha nem tudja, hogy neki most át kéne ugrani, nem is fogja megcsinálni vágtában. Ha nem megy vágtában, akkor vedd fel ügetésbe, és ugraszd be a jó lábra.


Vágtában pedig a csípőddel, a testsúlyoddal, szár- és lábsegítséggel tudod átugrasztani. Minden attól függ, melyik lábra akarod átugrasztani.

2011. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Repülő ugrásváltással.

Gyakorolhatod vele a négyszögben, hogy pl mész bal kézen, átlóváltás, az átló vége előtt felvesz, átugrat. Ha érti, hogy lábváltás lesz, leteszel egy rudat az átugratás pontjához, és megpróbálod jó lábra áttolni a rúd felett. Ezt úgyanúgy képzeld el, mint egy snassz beugratást, kicsit komolyabb félfelvétellel, és határozottabb segítségekkel.

Ha ez is megy, elveheted a rudat.

Ha ez is megy, kevésbé egyértelmű vonalvezetésen is megpróbálhatod, pl középből egyenesén.


Éééés ha ez is megy, megpróbálhatod azt, amit minden igényes díjugratónak nem árt elsajátítania, hogy az akadályról már arra a lábra érkezzen, amin tovább kell mennetek.

De úgy gondolom, az edződ ezekhez jobban ért, mint én.

2011. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a ló alapból helyes lábra szokott beugrani, akkor van hogy sima beugrató segítséggel is át tudod ugrasztani, de nekem ez még csak nagyon érzékeny, fonom lóval sikerült
2011. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a legegyszerűbb szerintem is az lenne, ha már jó lábra fogadna. ezt gyakoroljátok edzésen? Ha az akadály után nem jó lábra fogad, akkor az nem biztos, hogy a képzés hibája, lehet, hogy fáj valamije.
2011. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugrásváltás: Vágtában átlóváltást csinálsz és az átlóváltás közepénél jelezz a lónak, külső csizmát oda nyomod és elméletileg, átugrik, de ha nincs rá megtanítva akkor nem fog működni, akkor állítsd meg és ugrasd be újra. :D
2011. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!