Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem vagyok tisztában a kengyel...

Nem vagyok tisztában a kengyellel, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval tanügetésben és munkavágtában a lábam fityeg a kengyelben és felhúzom a sarkam, ha ezekre figyelek, lenyomom a sarkam hogy ne fityegjen a lábam, akkor azonnal elvesztem az egyensúlyomat, a derekam megmerevedik és így nem tudom követni a ló mozgását! Olyan idegesítő, pedig annyira próbálkozok! Én és a kengyel külön életet élünk. :/
2011. júl. 4. 11:07
 1/7 DannyZuko ***** válasza:
100%
:) mindenki így kezdi. Nekem si sokáig volt problémám ezzel, de erőltesd és szépen összeszokik majd a mozgásotok és természetes lesz, hogy lenyomd a sarkad. Én a lábfejemet is minimálisan beljebb szoktam fordítani, mert így jobban fog a térdem. Amúgy ha megfigyeled a "nagy" díjlovasokat, ők már annyira "lazák" és jó ülnek, hogy soknak összevissza fityeg a lába. teljesen térdből fognak. Próbálj kengyel nélkül menni. Sokat fejleszti az ülés és a technikát.
2011. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Falun ***** válasza:

nekem is ez volt a problémám... aztán kivettem a lábam a kengyelből és úgy vágtáztam.

de attól még bele kellett szokni a kengyellel való lovaglásba is.

oda kellett figyelnem, karámban gyakorolni nem terepen és előbb utóbb ha figyelsz magadra akkor menni fog. :)

2011. júl. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csatold le a kengyeleket egy lovaglás alkalmára. Másnap rövidnek fogod érezni a kengyelt, de sokkal jobb lesz, meglátod. :)
2011. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez az én problémám is. Fityeg ide-oda, hiába koncentrálok arra, hogy a sarkam lenyomva legyen. :(
2011. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Łovas ***** válasza:
Nemrég én is úgy vágtáztam h a kengyelből a lábam folyton kiesett de annyira szorítottam a térdemmel h totál ülve tudtam maradni és nem pattogtam. Térddel szoríts a legjobban és arra figyelj, hogy inkább essen ki a kengyelből a lábad de sohase csússzon be mert az életveszélyes!!
2011. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 DannyZuko ***** válasza:
Ezért kell biztonsági kengyeleket használni... Anélkül pláne terepen öngyilkosság lovagolni. Addig nincs baj a normál kengyelle, amég nincs baj. Sajnos már láttam beakadt lábú lovast terepen. Mák, hogy a lova megált.
2011. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) Még jó hogy biztonsági kengyellel lovagolok! :9)
2011. júl. 7. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!