Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell körbe-körbe menni...

Hogyan kell körbe-körbe menni a lóval?

Figyelt kérdés
Nem csak egyszerűen kanyarodni, hanem folyamatosan egy kört leírni ügetés közben.
2011. júl. 7. 12:58
 1/4 anonim válasza:
54%
körkarámban
2011. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

1. körkarámban

2. megkérsz valakit hogy futószárazzon

3. irányítod a lovat... de irányítsd, mert különben bemegy szépen az istállóba, ha lusta fajta.

2011. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól sejtem, te a kiskörre gondolsz. A testsúlyodat inkább a külső ülőgumódra kell helyezned, hogy a ló aládlépjen, és szép, íves kört írjatok le (tehát ne akarja levágni, hanem igenis, legyen meg a szép, íves kör), belső csizmát heveder mellé zárod, megint csak azért, hogy a lovad ne vágja le befelé a kört, hanem ívesen kanyarodjon, a külső csizmád pedig legyen a heveder mögött, hogy a fara se csússzon szét. A belső szárat vedd rövidebbre, hogy ívesen forduljatok, a külső szárral pedig finoman tarts ellent, "vezesd meg" vele a lovat, különben csak annyit érsz el, hogy a feje befelé, a kör közepe felé néz majd, de a nyaka és a teste ettől még nem követi a kör ívét.
2011. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


A csizmasegítségekhez még annyit, hogy a beslő lábad azért a heveder mellé kell, hogy ezzel is "kifelé" told a lovat, a kör ívére, a külső csizmád pedig azért legyen a heveder mögött, hogy hozzá "hajlítsd" a ló hátsó felét is a körhöz, amit lovagolsz vele.

Ugyanis lehet, hogy a ló megcsinálja a kört, a feje is követi a kör ívét, de a teste nem hajlik szépen, ha a csizmasegítségeket nem alkalmazod megfelelően.


Remélem, tudtam segíteni valamennyit. :)

2011. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!