Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az Akadémia...

Mi a véleményetek az Akadémia Lovasiskoláról?

Figyelt kérdés
Régen, mikor lovardát kerestem, benéztem a lovardába és az egészet olyan merevnek találtam. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.
2011. júl. 9. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát én kb 2évig oda jártam lovagolni de már elmentem onnan. Végül is egészen jó hely, barátságos, vannak jófej emberek az oktatók többsége kedves. Ami nem jó benne: mindig más oktatók kapsz kb és néha ez nagyon zavaró tud lenni mert egyesek egészen máshogy mondják dolgokat mint mások. Volt pár ló ami kicsit balhés volt, meg is jártam velük 1x 2x de nem vészes. Van pár oktató akik nem valami jók, úgy értem hogy egyszer osztályban alig magyarázott valamit csak mentünk és kész. Nem túl precízen oktatnak, inkább az volt a benyomásom hogy a nagyon alapokat tudd és hogy "szép" legyen. És ez azért rossz mert osztályban a lovak egymás után mentek és nem a lovasok irányították őket. Persze voltak kivételek. Mióta nem oda járok, sokkal többet tanultam már kitudom ülni a bakkolásokat meg ilyenek. Határozottságot, türelmet tanultam hiszen ahova most járok a ló nem a többi után megy hanem bizony nekem kell őt lovagolni. Persze ez akkor volt amikor én oda jártam nem tudom most mi a helyzet...
2011. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Meg ami még engem néha nagyon zavart az az hogy sokakat előbb küldtek osztályba mint hogy normálisan mindent megtanítottak volna nekik. Így amikor néha mentem osztályban olyanok voltak hogy a mögöttem lévő lovas az én lovam seggébe nyomakodott és nekem mondta hogy menjek már gyorsabban, mert ő egy menősebb lovon volt és nem tudta visszafogni, pedig ha gyorsabban mentem volna én is az előttem lévő hátsófelében mentem volna. Va
2011. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

fél évet lovagoltam ott, a másik szokásos hely mellett (ami bár kisebb de sokkal jobb), mert használhatatlan volt a pálya. az első pár hónap nagyon tetszett, de aztán észrevesz az ember dolgokat...

a hely hatalmas hibája, amiből az összes többi hiba is kiindul: FUTÓSZALAG. X időre odamész, ha szerencséd van nyergelhetsz. felülsz. óra vége, lovat átadod a következőnek. sokszor arra alig volt időm h adjak neki vmi jutalmat...

nincs megszabva, h melyik lóra milyen lovas ülhet, tehát pl. a full menős-kitörős újonc lovacskára egy kezdőt éppolyan nyugodtan ültettek, mint engem, aki lassan 4 éve lovagol. én tudtam fogni, de a kezdő arcán láttad azt a rejtett rémületet. ugyanez a "típushiba": az érzékeny szájú lóra ülhet finom és durva kezű lovas is. ne tudjátok meg h megy az a szerencsétlen a durva kezű alatt... -.-"

oktatók sokat cserélődnek, és általában azt küldik el (vagy megy magától), akit a legtöbben szeretnek = a legjobb.

a lovak többsége egész nap, egyhuzamban 4-5 órát megy. ez még egy yoo kondiban lévő lónak is kurv@ sok...


nem leírni akarom a helyet, mert élveztem az ott eltöltött időt, csak nem is tudom...én nem tudom tolerálni a fent leírtakat. :S főleg, hogy a szokott helyen (ott lovagolok majdnem 4 éve) mindig én nyergelek, én pucolom a lovat. egy oktató van, aki megszabja, hogy melyik lóra milyen tudású lovas ülhet fel. a lovas sincs így beszarva, illetve a finom szájú hatalmas menőkedvű lónak is kellemesebb, ha jó egyensúlyú, finom kezű, határozott lovas lovagolja, és nem teszünk fel rá nyugtalan kezű-lábú kezdőket.

2011. júl. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok:P Ami mondjuk engem nagyon felháborított néha az a karámok állapota. Néha őszi, esős időkben a lovak, nem viccelek, lábszár középig! álltak a felázott trágyában o.O ami persze jól tönkre is vágta/vágja a lábukat. És ahogy a másik válaszoló is írta én sem leírni akarom a helyet csak tényleg ez a véleményem és én is szerettem odajárni kivéve az uccsó negyed évet.
2011. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen, én is csak ilyeneket hallottam róla...
2011. júl. 10. 18:20
 6/15 anonim ***** válasza:

személyesen ugyan nem próbáltam, de mindenki, akivel beszéltem és lehúzott ott néhány hónapot, hasonlókat ír (elsőre szép és jó, de aztán előbukkannak a szépséghibák) még régen jártam oda egy ideig, már vagy 10 éve, de akkor olyan benyomásom volt, amitől azóta se mentem még a közelébe se. és ez független a rengeteg negatív véleménytől, amit hall róla az ember.

/ami érdekelne... másik két válaszolók, ti hová jártok lovagolni? 17ker? melyik lovarda? most próbálok lovardát váltani, de annyira nem találok jót, hogy elkeserítő./

2011. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

00:02 --> én nem Pestre járok, bár közel lakunk. 17. kerületben próbáltad már az Airport-ot? csak jókat hallottam róla, személyes tapasztalattal sajnos nem tudok szolgálni. vagy az Ásvány utcai lovarda is 17. ker., egy ismerősöm oda jár és imádja. :) mindkettő kisebb, családias lovi.


(02:06 voltam)

2011. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az ásványban van most lovagoltatás? szoktam arra járni megnézni, hogy mi a helyzet, a lószag érződik, lovak vannak, de egyszer sem láttam kint oktatást... az airportot már próbáltam, nekem nem annyira jött be. (00:02 voltam)
2011. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hát ezek szerint van, ismerősöm fb-jén mostanában láttam képeket róla. :) ha legközelebb az Ásványnál jársz, szerintem menj be érdeklődni! :) úgy tudom van mégegy lovarda, a Monte Vigo. azt hiszem az is 17. ker, de erről a helyről nem sokat hallottam még.
2011. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

és a Kárpátia lovasudvarról vagy a Berri lovardáról hallottatok már? Érdemes oda menni? :D

Én is a 17. kerbe lakok és most keresek lovardát..csak nem tudom hova érdemes menni.. :)

2011. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!