Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3 évesen 2 napos terepre...

3 évesen 2 napos terepre vinni egy Nóniuszt?

Figyelt kérdés
voltunk ezen az üllői vásárban és egy 3 éves Nóniusz csikóval reggel 4 órát jöttek este 4 órát mentek.És másnap megint ez! ha jól tudom még nem szabad egy ilyen idős lovat ilyen megterhelő túrára vinni! Szerintetek?
2011. júl. 10. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a ló kondíciójától is függ, de véleményem szerint nem szabad egy ilyen fiatal lovat ennyire terhelni. A nóniusz amúgy is későn érő fajta.Később láb és hátproblémái lehetnek.
2011. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt mondták hogy 1 hete van meg nekik és csak ki volt rakva egy karámba és csak annyit foglalkoztak vele hogy enni adtak neki....
2011. júl. 10. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor még inkább nem lenne szabad, mert ezek szerint a ló nem volt mozgatva, tehát nincs megfelelő kondíciója napi 8 órát menni. Az még egy jó kondijú lónak is megterhelő.
2011. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amúgy előző voltam :)
2011. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ilyet szerintemse szabadna..szegény paci:(
2011. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
énis úgy sajnáltam....alig bírt menni...
2011. júl. 10. 21:56
 7/10 Falun ***** válasza:

ne vigyétek még ilyen hosszú terepre.

inkább csak nagy karámban minden nap mozgatni egy kicsit.

2011. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én egy 1,5 éves furioso-t ismerek akivel 1-2órás terepre szoktak menni.Persze nem egy 80kg-os ember ül rajta.Van egy kislány aki 4 éves,ő szokott rajta menni,nagyon jól lovagol.

De ha nincs rendesen belovagolva a ló és ha nem veszik figyelembe hogy még 100 kg-os embereket nem kell ráültetni akkor nem szabad vinni.

2011. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Az én nóniuszom egészen születése óta minden nap szaladgált.1évesen már futó száron nyereggel a hátán másfél órát végig "dolgozott".3évesen már nem csak 2napos terepeket csinált végig..mert megszokta.Mert már ilyes fajta izom volt rajta.Így,hogy te nem tudod hogy hogy van edzve,hogy van nevelve az a ló szerintem ne aggódj ezen.
2013. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Nóniusz csikók már néhány hónapos korukban jönnek az anyjuk mellett fogatban is és lovaglásnál is. Semmi bajuk nem lesz, strapabíró darabok :)Arra vannak kitalálva hogy áthúzzák a hadsereget a fél világon ha kell, ha esik, ha fúj, nem sportlovak, akik kifekszenek egy kis megerőltetéstől.
2013. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!