Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van Bp környékén olyan lovas...

Van Bp környékén olyan lovas iskola, ahol modern technikákkal képzik a lovakat, és tanítanak lovagolni? (nyereg és zabla nélkül)

Figyelt kérdés

Túl nagy állatbarát vagyok, ezért sosem volt igazán szimpi a lovaglás, én a kutyámat is kényszer és erőszak nélkül képzem, nem kis sikerrel.

Nemrég vidéken találkoztam valakivel, aki nyereg és zabla nélkül lovagolta mindkét lovát, és ez így ebbe a formában nagyon szimpatikus lett. Ő Parelli, Monthy Roberts, és a Tükör kutyaiskolás tapasztalatai alapján jutott el idáig, hogy semmiféle kényszert nem alkalmaz, a lovai mégis tökéletesen szófogadóak. Ez a verzió sokkal szimpatikusabb, és így már lehet, hogy megpróbálnám újra a lovaglást. Ismertek olyan lovardát, ahol így dolgoznak a lovakkal? Vagy ezt csak az tudja megoldani, aki saját lóval foglalkozik?


2011. júl. 11. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudok róla, h lenne ilyen , de szerintem nézelődj a neten.Esetleg magánszemélyeknél akik külön evvel foglalkoznak.
2011. júl. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Falun ***** válasza:

szőrén szinte egy lovardában sem "engedik" (tisztelet a kivételnek), hogy kezdők lovagoljanak, max. lépés és úgy ha vezetik.


vidéken, pl. tanyákon már jobban merik, de ott is csak akkor ha már megülöd a lovat nyeregben.

2011. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, bocs de lóval nem vagyok képben.


Tehát ezek a zabla nélkül szőrén ült lovak nem alapból ehhez vannak szoktatva, így vannak belovagolva? Gondolom ők nem is nagyon viselik a nyerget, vagy tévedek?


Viszont amelyik lovakon meg nyereg van, azok meg jellemzően ilyen iskolalovak, akik viszont pont úgy vannak tartva, meg képezve, ami nekem nem tetszik. Egyébként régen lovagoltam valamennyit, voltam lovas táborban is, tehát nem első lóra ülésem lenne azért.

2011. júl. 11. 09:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy tévedésben vagy. A nyereg a ló hátát is kíméli, hiszen eloszlatja a súlyodat ahelyett, hogy az ülőcsontod a lóba mélyedne, és egyáltalán nem kényszerítő eszköz.

Zabla, kantár nélkül pedig nem fognak lovagoltatni, mert nehéz, koránt sem kezdőnek való feladat. Szépen végig kell járni a szamátlétrát, és egy percig se képzeld, hogy nem fogsz fájdalmat okozni a lónak, bármennyire akarod kímélni. Méghozzá sokszor fogsz, mert a megfelelő mozgáskulturát el kell sajátítani, és közben sokszor hibázunk.

2011. júl. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Először nyereggel, kantárral kell tudnod biztosan ülnöd mind3 jármódnak ahhoz, hogy elkezd ezt az egészet. Ennek elsajátítása kb.: 1-2 év, de sok mindentől függ: hányszor egy héten, mennyire van hozzá érzéked/tehetséged, milyen az oktató stb.


Közben felülhetsz szőrén, nyereg nélkül (ha már minimum szabadon ügetsz), bár az ilyen nagyobb lovardákban nem nagyon engedik, csak a kisebb, családiasabbakban.


Na most a zabla én nyereg nélküli lovaglás alapja a bizalom. Nyilván ezt csak saját lóval lehet olyan szinten elérni, hogy tudj is vele kezdeni valami, mert ha időközben ráül valaki, lehet, hogy minden eddigi tanítást lerombolja. Mivel a legtöbb ló kantár+nyereghez van szokva, ezért neked kell megtanítani az új dologra. Ehhez több éves tapasztalat, utánajárás, de a legjobb kurzusra járás szükséges. És persze rengeteg idő és kitartás, ugyanis ezt nem egy nap alatt lehet megtanítani a lónak, hanem (nem akarok hülyeséget mondani, ezt csak hallottam) min. 1 év munka. Nem beszélve arról, hogy ennek különböző lépcsőfokai vannak.


Először is bizalom és összeszokottság, ami szintén nem 1 hét eredménye. Lehet a kialakításában különböző módszereket (pl.: csatlakozás) alkalmazni.

Közben rengeteg szőrézés is szükséges. Utána el lehet kezdeni a parellis kantárral lovagolni, ez zabla nélküli kantár. A következő lépcsőfok a kötőfékkel való lovaglás. Aztán úgy lovagolsz, hogy csak kötőfék van rajta, de semmi szár nincs a kezedben. A következő lépés pedig kötőfék nélkül.


Nem akarlak elkeseríteni, de ehhez rengeteg idő és saját ló (vagy legalább olyan ló, akit csak te gondozol) szükséges. Tehát ezzel nem tudod azonnal kezdeni, mert nincs tapasztalatod nyeregben sem.

2011. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És igen, a nyereg tehermentesíti a ló hátát, tehát egyáltalán nem rossz neki. Szét is mehet a háta akár még a sok nyeregben történő tanügetéstől is.

Mellesleg attól, hogy a ló szájában zabla van, attól még élvezheti a lovaglást. Az elengedettség is ezt jelenti, habzik a szája és ő is ugyanígy élvezi a dolgot. Nyilván ennek elérésez sok év kell.

Sajnos ez van, akaratlanul is okozhatsz neki fájdalmat, főleg kezdőként.

2011. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem :) Akkor hanyagolom a lovaglás kérdést szerintem addig, míg nem lehet saját lovam. Még néhány év, és talán összejön egy tanya, majd akkor utánajárok mindennek.
2011. júl. 11. 10:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Pécs mellett Bükkösdön van egy hely, ahol zablanélkül (parelli módszerrel) lovagoltatnak kezdőket is, persze nyeregben.Ha érdekel írok privátot.
2011. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az sajnos nagyon messze van, de ha tudsz infókat küldeni, az is tök jó, szívesen olvasgatok erről a témáról mostanában!
2011. júl. 11. 12:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt ne feledd, hogy ha lesz is saját lovad jobb először megtanulni nyeregben lovagolni kantárral, kialakítani a lóval egy jó kapcsolatot, és csak utána kísérletezni szőrén kötőfékkel lovagolni és hasonlók. Plusz szerintem egy picit hosszabb terepre már nem szabad kimenni így, mert bármikor történhet olyan amitől a ló megijed, ismeretlen lesz neki és a kantár nyereg kombinációs lovaglással jobban tudod irányítani, megállítani.
2011. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!