Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Ismét lóra ültem,...

Mit tegyek? Ismét lóra ültem, de már semmi sem a régi.

Figyelt kérdés
Régebben nagyon sokat lovagoltam. Igyekeztem a lehető legnagyobb tudásra szert tenni a lovakról és a lovaglásról, a ló és lovas közötti kapcsolatról. Aztán jött az egyetem, és nem tudtam volna mindkettőt egyszerre csinálni. Nem rég újra lóra ültem, de az érzés már nem volt a régi. Amilyen jó lovas voltam, most annyira ügyetlen. A legrosszabb pedig az, hogy félek. Sosem féltem lovon, pedig akadtak bőven embert próbáló lovak, akiket be kellett lovagolni, vagy utóidomítani. Most viszont semmi sem működik jól. Az egész lovaglásom egy kész katasztrófa. Miért nem érzem magam most biztonságban a nyeregben? Veletek előfordult már ilyen? A lovak iránt érzett szeretetem még mindig a régi, de valami változott.. rossz irányba.
2011. júl. 11. 19:48
1 2
 1/12 skarma ***** válasza:

Szerintem csak elszoktál tőlük és megijedtél.

Töltsd velük minél több időt, de nem kell nyeregbe ülnöd, mert csak rágörcsölnél és azt megérezné a ló is. Ne aggódj, minden a régi lesz, csak hagyj egy kis időt magadnak visszaszokni.

2011. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. A sok kihagyott idő alatt elszoktál a lovaglástól. Az izmaid sem úgy működnek, mint régen, és Te is öregedtél néhány évet. Már jobban féted magad pl egy esetleges esés miatt. Ne szégyelj vissza űlni futószárazni, sőtt!!! Eleinte csak nyugodt lovakon lovagolj, amíg úgy nem érzed, hogy készen állsz egy makacsabb, embert próbálóbb lóra. Biztos, hogy ismét élvezni fogod a lovaglást, csak egy kis idő kell. Viszont szerintem már nem leszel a régi. Sokkal óvatosabb, meggonoltabb leszel. Jobban félted már magad.
2011. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Térj vissza kicsit az alapokhoz futószáron és hamar visszarázkódsz. Sose gáz visszalépni egy kicsit. Idő kérdése és újra belejössz.
2011. júl. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is lovagolok, de most kicsit más példát mondok.

10 évet hegedültem. Nagyon jól ment, versenyekre jártunk, koncertekre, hangversenyekre stb. Ugyan úgy, mint Te én is abba hagytam 4 évig, amíg egyetemre jártam. Most, hogy több időm van újra neki akartam állni. azt hittem, hogy hú, megint milyen jó lesz pl a Pachelbel: Canont játszani, de nem... Nem pörögtek úgy az ujjaim és a hangokat sem találtam el.

Neki kellett állnom egyszerűbbeket játszani és szép lassan bevállaltam gyorsabb, nehezebb darabokat is.


Szóval szerintem kicsit magasra tetted a mércét. Talán úgy gondoltad, hogy nem lehet elfelejteni a lovaglást, mint a biciklizést. De ezzel semmi baj nincs. Kicsit kevesebb elvárásod legyen magaddal szemben és minden apró kis javulást pozitívan fogj fel!


Kitartás és jó pacizást!!! :)

2011. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy írtatok! Nem is tudjátok, hogy mennyit segítettetek nekem a válaszaitokkal!
2011. júl. 12. 07:28
 6/12 anonim ***** válasza:
OLvass át néhány ismeretterjesztő lovas könyvet. Nem kell bemagolni, elég ha elolvasod. Csak a tudatalattid tudja. ;P Az elég.
2011. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lilla <3 válasza:
Én az első lovas esésem után átéltem ugyanezt , csak sokat kell járni lovagolni de úgy hogy semmit se erőltess , ha nem megy meg ezt hogy félsz meg , hogy ügyetlen vagy felejtsd el !!!! mert ez csak azért van hogy ezt hiszed , mert íígy bemeséled magadnak . hidd el nekem én is átéltem ezt de most már 2 lovam is van . csak higgy magadban ez a megoldás ...
2011. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem is saját ló, bértartásban.
2011. júl. 12. 18:06
 9/12 anonim ***** válasza:

én is voltam hasonlóan. NA jó, nem ennyire durván, de pont egyetem elején volt egy ilyen bizonytalan időszakom, pár hónap kihagyás után. A futószár tényleg jó, no meg jó oktató is kell, képzett lovakkal :)

Nekem szerenycsém volt, véletlenül találtam egyet :)

2011. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A saját lovamra ültem fel ismét. Ő egy magyar sportló. Nem mondhatnám, hogy kezdőknek való, de én most kezdőnek érzem magam.
2011. júl. 12. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!