Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenkor mit csináljak?

Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Múltkor a loviban egy nóniusz kancát nyergeltem. A patáját akartam kikaparni de mikor háttal álltam neki, mindig megpróbált a hátsómba csípni.:P Mit csináljak, hogy ne csinálja ezt?
2011. júl. 13. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Visszakézből egy jó csattanósat odakensz neki az orrára, majd ugyanúgy folytatod a dolgodat mintha mi sem történt volna.
2011. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:D köszii
2011. júl. 13. 10:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ezt csinálja a lovardában az egyik ló csak nyergeléskor amikor a hevedert akarom meghúzni, de ő azért csinálja mert volt egy rossz élménye! :) Én is adtam neki egy jó nagy taslit!
2011. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
am nekem is szokta nyergelésnél úgyh ott is ezt a nagyszerű módszert fogom alkalmazni! :P
2011. júl. 13. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt hevedrhúzásnál pofánb*szkodod, érdemes lenne egy próbát tenni a leszoktatásra. A hevederiszony ugyanis egy kialakult félelem a hevederhúzástól, ami a nem szakszerű nyergelés, gyorsan szorosra húzott heveder eredménye. Próbáld fokozatosan húzni a hevedert, egy-egy lukkal, pár percenként. Ha szerencséd van, abbahagyja, ha nem, akkor rögzült rossz szokás.

Egyébként a rosszindulatú és ok nélküli harapásért nálam is pofon jár.

2011. júl. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az én lovam, lovardai ló. Megpróbálhatom leszoktatni róla, de mivel nem csak én lovagolom sőt én lovagolom a legritkábban és nekem is csak utólag szóltak mikor már oldalba csípett hogy hevederiszonyos. Csak én azonnal pofán nyomtam. Ezért nem az én dolgom leszoktatni hiszen egy ember nem tudja leszoktatni, én egy másik lovat lovagolok. :)
2011. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor marad az orrbaverés.
2011. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
;D Hát én csak ennyivel tudok hozzájárulni!! ;)
2011. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A pofon ne erős legyen, hanem határozott. Akkor talán leesik neki, ki a főnök.
2011. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha hevederiszonyos, akkor mikor hozzányúlsz a hevederhez is elkezd hátra nézelődni, nem? Akkor még mielőtt meghúzod a hevedert, nagyon lassan húzd, és ha hátrafordítja a fejét, de még nem csíp, szép lassan told el, ezt csinálja midneki, akinek még nem hevederes a lova, hogy ne szokjon rá, ha megcsípett, akkor vágd orrba, de tényleg ne erősen, csak határozottan, de rögtön, hogy tudja, miért kapja. De ha lassan húzod, tényleg nagyon lassan, nem hiszem, hogy sokadjára is odacsíp.
2011. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!