Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bögöly, szúnyog, légy. Ti mit...

Bögöly, szúnyog, légy. Ti mit csináltok ellenük?

Figyelt kérdés

Tele az istálló szúnyoggal. De annyira, hogy ha bemész, azt hiszed, valami rádió szól, vagyis nem szól. Még csakfülelni sem kell, baromi hangosak. Felnézel a plafonra, és szürke, nem fehér!

A lovakat is csipkedik, fel van púposodva egy csomó helyen a nyaka, szügye, hasa.

Kint a karámban sem jobb a helyzet, de ott még bögölyök is vannak. Mondjuk mint a mutatóujjam első perce. A szemetek nem csak a lovat, hanem engem is csípnek, nadrágon keresztül!

Ügetésben meg vágtában kicsit jobb a helyzet, de van bögöly, ami simán lépést tart!

Strandröpplabdások ajánlottak sprayt, de hát... hm, elég drága, na. Két alkalommal kifújom az ezer forintos üveget. Ráadásul ha elkezd izzadni, kb fél óra múlva mintha be sem fújtam volna...

Ti mit csináltok?

u.i. természetvédelmi terület közelében vagyunk, szúnyogirtás központilag tutira nincs... :(


2011. júl. 13. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak szúnyogokl elleni sprayk, nincs mese. Van szúnyoghálós lómaszk, és olyan is, ami csak kis "rongydarabkák" lógnak a ló szemére, amik a ló mozgása hatására szintán mozogni kezdenek. Van magában rögzíthető, és kötőfék, vagy homlokszíj alá tehető is.


Ezen kívül ha a lónak vöröshagymát adsz, egy idő után úgymond kiizzadja. Ilyenkor jó messzire elkerülik a lovakat a szúnyogok, de úgytudom, hogy valami negatív kapcsolatban áll a bélflérgekkel. Úgy emlékszem azt mondták, a szaporodást segíti, de ez nem fix... xP

A lényeg az, hogy ez hatásos, sok ló magában is szereti a hagymát, viszont kockázatos.

2011. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Istállóba fogj léágy papírt, vagy csinálj te egyet, hogy mézzel lekensz egy lapot. Gyakran kell cserélni.


A mi lovaink ebben a melegben bekéretőznek az istállóba, főleg éjszaka vannak kinn a legelőn, lovagolni is hajnalban vagy este szoktam, a lónak is komfortosabb igaz nekem meg baromi korán kell felkelni, de nem aszalódunk a napon és nem szenvedünk a böglyöktől. Sajnos a fújkálós dolgok nem hatásosak, legyenek olcsóak vagy drágák, sajnos kb 5 perc után leizzadják a lovak. Próbáltunk fokhagymát is etetni, de az sem jött be. Vannak ilyen légy takarók, de munkához nem tudod felrakni. Mi most m,entatea+ ecet keverékével permetezzük őket, átmeneti hatása van, de sajna nem sok, így marad a szenvedés. Múltkor láttam ezt a kötőfékre és kantárra rakható herbapárnát (gyógynövényes) de az csak a fejét a védi a hasát lábát farát ugyanúgy csípik ezek a dögök.

2011. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 x) ***** válasza:
Legyek ellen az istállóban én gyenge virágoskertbe való rovarirtót fújtam a falakra az nem árt a lónak állítólag. Valahol olvastam hogy citromfüvet kell az ajtókba / ablakokba rakni szúnyogok ellen. Nekem bevált.
2011. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!