Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi okozhatja a sántaságot?

Mi okozhatja a sántaságot?

Figyelt kérdés

A ló amiről szó van a jobb melső lábára sántít, már több napja. A lovaknál előfordul a sántítás így vártunk hátha rendbe jön.

Mielőtt bárki írná hogy állatorvos, ki van rendelve szombatra, csak kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

Semmi külső nyom, a lába nem melegebb, patája rendben,nem dagad, külső sérülés nincsen. Valakinek hasonló tapasztalat?

/4 éves,herélt, belovaglás alatt/


2011. júl. 14. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Rossz helyre lépett, meg lett erőltetve.

Az én lovammal is elfordul bár már 20 éves de ha rossz helyre lép azonnal sántít.

Nem lehet amúgy hogy valamibe belelépett? És azért sántít?

Akár megrepedhetett a patája is és ezért.

2011. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy lett egy törés a patáján!Vagy benne van egy kavics ami nyomja neki!

De lehet hogy csak meggyökkent neki!

Az én heréltem is megugrott egyszer és neki is megyökkent a lába ezetes vízbe áztatott törölközőt csavartunk rá!

Valamint gyógyszertárban lehet kapni lóbalzsamot hűsítő és melegítő krém is van belőle,de ha nincs begyuladva medagadva akkor nem tudom!

2011. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, bármitől lehet. Sajnálom, de várnod kell az állatorvosra. :(
2011. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dáá..nekem is pont ugyan ilyen volt. Semmijen külső jele sem volt, csak lépésbe mentünk és nem lépett rá. Az állatorvos nekünk azt mondta hogy inszalag húzódása van, de később kiderült hogy csak idegszálbecsípődése volt. A sántasága 2 hét alatt elmúlt és most tartunk ott hogy lovagolunk. Persze nem vágtázunk csak ügetgetünk, mozgásra ráadásul még jobb is lett. Egyébként bármilyen jármódba előfordulhat idegszálbecsípődés. Nem biztos hogy a te lovadnak is az a baja de nekünk ilyen volt, és a tünetei is hasonlóak! :)
2011. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: Esetleg amit tudsz tenni addig az az hogy 5 percig legalább mosod a problémás lábat. Ez ebbe a melegbe ráadásul még jól is esik neki :D
2011. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt volt egy kérdés, ahol a kérdező lova szintén lesántult, megrándult az ínszalag, nem dagadt, nem melegedett, csak sántított a ló. Nálunk is van egy paci, ő is sántít, valszeg mert beütötte az inát hempergés közbe, mikor eszetlenkedik:/ Bár neki dagadt is..
2011. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
léucernától is sántíthat! Ha kap lucernát akkor ne adj neki töbebt és valszeg megszünik a sántasága:)
2011. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Szerintem ez a legvalószínűtlenebb. Szombaton jön az orvos addig hűtsd, és hagyd pihenni.
2011. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ!

Hűteni nem mertem mert van oylan eset is hogy melegíteni kell és akkor ártok neki!


A probléma a következő volt, volt egy seb neki a lába hátsó oldalán, nagyon nehezen észrevehető, egy vágás a bőr rajta volt. le kellett vágni a felső bőrréteget azután pedig kimosna, naponta betadine-t tettünk rá, és fújtuk ilyen légy elleni micsodával amit az állatorvos adott és szépen javult a helyzet. Úgyhogy ha valakinek sántít a lovacskája alaposan vizsgálja át a nehezen látható helyeket!!

2011. júl. 22. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!