Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ide kihívhatjuk az állatvédőket?

Ide kihívhatjuk az állatvédőket?

Figyelt kérdés
Nemrég jártam egy új lovasiskolában. Vannak szép lovak akiken lovagolni lehet (így kb az első istállóba mutatóba), de ha hátrébb megy az ember akkor talál egy lakkattal lezárt fedeles karámot vagy mi a szöszt. Teljesen sötét van oda bent, ráadásul vagy 16 ló van egyrakáson. Mondta ott az oktató hogy hozzuk már ki x-et és y-t. Bementünk és két csontig lesoványodott lovat kellett kihozni. Ráadásul az egyiknek tüdőbaja volt és nem tudtad úgy letteni a kezed a testére hogy ne lenne a tenyered alatt seb. Fel kellett nyergelni a két lovat. 1 nagypokróc kellett ahoz hogy a nyeregalátét és a nyereg felfeküdjön a lovakra. Szerencsétlenek ügetésbe se indultak el nem hogy vágtába. Ja és a két csontsovány lóból az egyik emhes is állítólag. Beltenyészet van ott, ugyan is van egy zugménjük és pár tenyészkanca akik folyamatosan csinálják a csikókat. 30 arab lóvan. Abból 21 éli az életét sötétbe egy fedeles karámba. :/
2011. júl. 14. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
ide muszáj kihívni őket!!!!
2011. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jól van... Fényképet is akartam feltenni hogy láástok nagyából hogy imlyen körülmények között vannak a lovak csak az a baj hogy nem megyek oda többet. :( De szerintem el tudjátok képzelni! Amúgy az állatvédők mit csinálnának? Bezárnák a lovardát vagy csak elkoboznának 21 arab lovat? És akkor hov vinnék őket? O.o
2011. júl. 14. 17:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelmeztetik őket a hiányoságokra és sürün ellenőrzik azt hogy betartják e a követelményeket. Első körben.
2011. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ki kell hívni őket!
2011. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mondták azt is hogy láttam volna őket egy hónapja. Én meg gondoltam hogy ezek már hónapok óta ilyen szörnyen élnek? És aza legszörnyűbb hogy 20 lovasa van a tanyának és egynek se jutott eszébe hívni őket én meg nem akarok úgy elmenni mintha nem vettem volna tudomást róluk! Meg megkérdeztem hogy miért ilyen sovány erre mindenki csak legyint hogy már idősek (15 és 17).
2011. júl. 14. 17:38
 7/15 A kérdező kommentje:
De mondjuk miből is tartanák el ha a lovaglás havi 6000 Ft. 30 lóvat hogy is tudnák eltartani.
2011. júl. 14. 17:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyes írás miatt!! ;)
2011. júl. 14. 17:40
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó lenne újra kimenni, esetleg fotókat is csinálni, persze a fotókat csak titokban és név nélkül felnyomni őket. El nem veszik a lovakat, de zsíros bírságot kaphatnak. Helyileg hol a lovi? Mert esetleg a két lómenhelynek islehet szólni és ők segíte
2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Úgyse tesznek majd semmit. Erről érdeklőd lefonon a zakuszkatanyánál. Nem arról, hogy befogadják-e, hanem hogy mit tegyél.
2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!