Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen sorrendben tanítják a...

Milyen sorrendben tanítják a dolgokat (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
A lovaglóórákon pl. a lépést, az ügetést, a vágtát (fajták szerint, pl. tanügetés, munkavágta). Meg mikor van kengyel nélkül. Tehát milyen sorrendben tanulják az egyes dolgokat?
2011. júl. 14. 17:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
én először körkarámban léptem és próbálgattam a tanügetést... aztán kimentem a pályára lépésben néha néha meg tanultam a könnyűügetést... most az ügetés már megy a pályán is, valszeg nemsokára tanulom a vágtát...
2011. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Voltizs heveder lépés, tanügetés, vágta.

Nyereg kengyel nélkül lépés, ügetés, vágta

Nyereg kengyellel lépés, ügetés, vágta.

Mind ez előszőr futószáron utána szabadon pályán ezután a terep.

Majd versenyek.

Ha ugratni akarsz akkor szabad után ha biztosan ülsz akkor lépő iskola stb.

2011. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jól írja az előző, bár sok helyen a voltizsheveder elmarad, de nem szokott problémát okozni, ha jó a futószáras oktatás.
2011. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én voltizshevederrel kezdtem- lépés,tanügetés

1 hét után átkerültem nyeregbe - gimnasztika közbe kengyel keresés(feladatok)lépés,tanügetés,könnyűügetés

majd 2 hónap után levettek a futószárrol elsőnek terep.jó sokat mentünk terepre nem is lovardáztam,deh azért mert nem akartam.

rá 2 hónapra futószáron egyet vágtáztam utána első vágtám szabadon terepen volt majd utána tértem rá a pályára,és ott már sok sok feladat.:)

2011. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindannyiótoknak!
2011. júl. 14. 18:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a kis zöld kezecske.
2011. júl. 14. 18:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Huhh, de jó lett volna, ha én is így tanulok, mint ahogy a 2. írta.

Én nem oktatónál kezdtem, ezért

1. terep (lépés, ügetés)

utána átkerültem oktatóhoz

ott az 1. egyedül lépés, ügetés

2. futószáron tanügetés voltizs-hevederrel

3.terep


Éppen amire van ideje rám az oktatónak. :(

2011. júl. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én amikor kezdtem akkor futószáron mentem lépésben. Utána megmutatták az ügetést, hogy milyen érzés és utána egy kicsit könnyű ügettem aztán lépésben ment a ló és én kikönnyítettem felálltam stb. Állásban is gyakoroltam ezeket. Jaj az majdnem lemaradt, hogy ugyan azt csináltam lépésben mint,ha könnyű ügetésben csináltam. :9 Ezek után tan ügettem. Amikor már nem támaszkodtam a kezemre akkor kaptam szárat és futószáron gyakoroltam a ló irányítását. :) Utána szabadon mentem és így vágtáztam. Terepre másik lovardában voltam először. :)

Kedves kérdező te hogyan tanultál lovagolni?

2011. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Kihagytam, hogy én legelső alkalommal kaptam szárat :S Jobb lett volna egy normálisnál tanulni.
2011. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a biztonság érzet miatt voltizshevederen nem vágtáztatok még ,főleg ,ha a lovagló nem akarja,a vágta az mindig akkor tanítom,amikor már szinte könyörögnek érte, így nyugodt szívvel és könnyebben tudják megérteni a lényegét
2011. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!