Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az hogy "támaszkodt...

Mit jelent az hogy "támaszkodtassam a lovat"? Hogy kell támaszkodtatni?

Figyelt kérdés
Egy másik lovon ülök a lovardába és az oktatóm állandóan azt mondja hogy támaszkodtassam. De nem mondja el hogy hogy, és így állandóan botladozik. :S
2011. júl. 14. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
és amikor mondja, megkérdezed, hogy azt hogyan kell vagy csak hallgatsz?Egy jó oktató elmondja ha kérdezed.
2011. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha jól tudom egy jól menő ló támaszkodik a zablára... Gondolom én h az akarja az oktatód h ezt érd el a lónál. Azt sajna ne kérdezd h ez hogy tedd, de nyugodtan kérdezd meg, nem cink ha nem tudod, hiszen TE azért vagy ott hogy tanulj!:))
2011. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én kérdezem csak hát van két másik lovasa, akiknek ugró edzést tart...ezért én 3.rangú vagyok. És ezért is itt kérdeztem mert gondoltam ha más nem majd ti tudtok segíteni. Jó nyilván megkérdezhetem legközelebb hogy hogy kell... Amúgy meg mit csinál ló a támaszkodik? Lerakja a fejét? Amúgy eléggé hajtós ló, de nagyon intelligens.
2011. júl. 14. 22:00
 4/15 anonim ***** válasza:

"A támaszkodás csak egy a többi tényező közül, ami az összeszedettséghez vezető úton szükséges. Helyes támaszkodás csak akkor létezhet, ha a ló tarkóban elengedett és megfelelően dolgozik hátulsó lábaival. Csak akkor lehet a mozgás lendületes, ha összeköttetés jött létre a lovas keze és a ló szája között és a ló a zablára támaszkodik. Ez laikusok számára ellentmondásosnak tűnhet, de ha nincs meg, ami elöl megtartaná a lovat, akkor az a derék- és csizmasegítségre csak elsietéssel reagálna, a mozgás nem térölelő lesz, hanem szapora."

Utolsó:)

2011. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

És még ezt találtam:

"A támaszkodó ló tartása



A támaszkodás célja, hogy a ló a szárhoz lépjen és ezzel olyan tartást vegyen fel, amellyel a legnagyobb erő kifejtésére képes. Ha a ló nyakát előrenyújtja, azzal testsúlyának legnagyobb részét az elején hordja. Ha fejét nyakának ívelése nélkül a magasba emeli, azzal csak azt érjük el, hogy a hátát beejti, lovasát nem fogja hordozni. Az az ideális, ha fejének emelése együtt jár homlokának függőleges közeli helyzetével, de ezt a tartást nem lehet pontosan meghatározni vagy ábrázolni, mert lovanként különböző lehet."

Megint utolsó:P

2011. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és hogy ha fizetsz érte akk igen is foglalkoznia kell veled és a kérdéseiddel! Nincs olyan h azok fontosabbak! :)
2011. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már értem mi a támaszkodás. :) Már csak azt kell megtanulnom hogy ezt hogyan érem el. Lépésben már akkor sikerül ez, de ahogy elkezdünk ügetni a fajét felkapja, valószínűleg akkor megbuggyan a szár, vagy nem tudom. Vágtában lentebb van a feje valahogy egy kicsivel a vízszintes alatt d ma reggel majdnem egy nagy pofára esés volt. De az is lehet hogy csak összeszokás kérdése. Másodjára ülök rajta, az oktatóm azt mondta hogy "hát nem most fogja lerakni a fejét". Mondjuk ezzel nem sokat segített. :)
2011. júl. 14. 22:44
 8/15 anonim ***** válasza:
Magyarul a ló szépen adja be a fejét, és összeszedetten kell menjen. Én röviden ezt annyival jellemezném, hogy nem gatyaszáron mész, a szár feszes, a kezed, lábad, mindened helyesen tartod, egyenesen ülsz, szóval minden a legnagyobb rendben:)
2011. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De két oktató van az aki foglalkozik velem, az most futószárazott. A férjének a lován lovagoltam(ő a másik oktató), aki haladó lovasok ugró edzésével foglalkozik, ezért neki csak annyi a dolga mivel a hogy az ő lován lovagoltam, megnézi minden rendben van-e!
2011. júl. 14. 22:46
 10/15 anonim ***** válasza:

bocsi a nagy képért!


[URL= [link]


ez a ló támaszkodik ill. száron van ezt is szoktuk rá mondani.akkor mondjuk hogy száron van amikor a fejét a talajra merőlegesen tartja.a lovasnak ilyenkor van a legnagyobb befolyása a lórra.ha lovagolok akkor nekem magától támaszkodik a ló.a támaszkodás feltétele a ló szája,valamint a lovas keze közötti finom és folyamatos kapcsolat .abban az állapotban,amikor a ló elfogadja a lovas kezét,létrejön a támaszkodás.a ló tarkója laza,nyakát enyhe ívben tartja.

ha eddig keményebb kézzel lovagoltál próbáld finomabban hátha a ló elkezd támaszkodni.de ugye ha a ló nem fogadja el a kezed a támaszkodást ugymond "elutasítja" szóval ezzelen sztem nem soktat tudsz tenni.

2011. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!