Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor mondhatjuk azt, hogy...

Mikor mondhatjuk azt, hogy tudunk lovagolni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
tudok lovagolni
2011. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy pl. aki már tudja ezt és ezt, stb.
2011. júl. 16. 16:53
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem minden nő tud lovagolni... :D

Na jó,viccet félre téve,szerintem akkor,amikor már megfelelően tudod irányítani a lovat,nem esel le róla,vágtázol...stb.

2011. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A lovaglásnak is vannak szintjei. Én pl. tudok lovagolni jól belovagolt lovon. De van olyan barátnőm is, aki akármilyen vadóc lóra felül, simán megbirkózik vele. Szóval hozzá képest én nem tudok lovagolni, ugyanakkor a szintemnek megfelelő lovon lovagolok vígan terepen, ugratok akadályokat, megcsinálok a lovardában bármilyen feladatot.
2011. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Soha nem fogsz tudni lovagolni.ez most nem vicc.csak az tud lovagolni akinek nincsenek hibái.és bizony még a lovas sztároknak is van egypár.most nyugodtan felháborodhattok,és lepontozhattok de ez így ven senki nem tud lovagolni,senki nem tudja teljes magabiztossággal azt mondani hogy tud lovagolni.de úgy tudod magad leellenőrizni hogy szőrén kantárral(vaggy csak kengyel nélkül)felülsz ugyanúgy mint,eddi ugyan annyi időre....

tehát aki azt mondja magáről hogy ő profi lovas biztos hazudik .na nem akrlak itt belezavarni,de akkor tudsz lovagolni legalább alapszinten ha jó a szorításod az ülésed egyenes...egyébként majdnem minden a kéz és a lábmunkán alapszik.

2011. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én nem pontoztalak le, ment a zöld kezecske mert igazad van.

2011. júl. 16. 17:10
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Előző, marhaságot mondasz. Tökéletes ember nincs, semmi értelme hibátlanságot elvárni. Akkor a lovas szónak értelme se volna, ha nem lehetne használni senkire.


Egyértelmű határ persze nincs, véleményem szerint akkor tud valaki lovagolni, ha tudja, hogy mit nem tud, és mit akar fejleszteni.

2011. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De bizony utolsó előttinek igaza van. Mindenkinek vannak hibái, és bármilyen hihetetlen, a legnagyobb lovasok is esnek, és félnek.. A minap néztem egy interjút Edward Gaal-al, és ott nyilatkozta, hogy milyen ijesztő mikor ránéz a lóra hogy mennyi energia van benne és bizony érzi hogy le fog esni mikor elkezd bakolni.. Senki nem lovagol egyformán, és mindenkinek vannak hibái, és aki "tud lovagolni" az tudja, hogy nem tud tökéletesen, és nem mondja, hogy tud. Ezek a hibák persze lehetnek teljesen ártatlanok, ha pl 18 évig egy lovat lovagolsz, aki lábhibás, és máshogy kell hajtsd, akkor bizony be tud rögzülni és természetessé tud válni egy bizonyos rossz lábtartás, vagy bármi egyéb, amit ha tényleg megszoktad, szinte lehetetlen eltörölni, pedig csak jót akartál, hogy azzal a pacival stimmeljen minden:)
2011. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt én is kérdeztem az oktatómtól, azt mondta, hogy még Ő sem tud lovagolni. Pedig aztán versenyszerűen lovagol.


Például volt egy lány akivel együtt tanultunk lovagolni. Mármint egyszerre kezdtük. Egyik alkalommal boldogan jön oda hozzám és újságolja, hogy Ő már vágtázott futószáron.

Amikor én is felültem egy idő után kérdezte az oktató, hogy én szeretnék-e? Mondtam, hogy még nem érzem magam készen rá. Aztán mondta, hogy én teszem jól, mert nem azért szeretnék vágtázni, hogy elmondhassam magamról, hanem mert magamnak szeretnék bizonyítani.

2011. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok, hogy miért írtam azt a példát?Mert én nem.... :))
2011. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!